Bujii Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cum spuneam, am dat jos IK20-urile si am fost surprins sa constat ca toate aveau distanta dintre electrozi cuprinsa intre 1.00-1.05mm.
    Cu alte cuvinte, lera de 1.00mm intra bine, insa cu 1.05mm nu intra decat fortat sau aproape deloc.
    Probabil aveau undeva intre 1.02-1.03mm. N-am avut chef sa fac farmacie.
    In fine, le-am ajustat pe toate la 0.95mm, insa n-am sesizat nici o diferenta notabila la ture / demaraj / ralanti.
    Bine, nici nu prea am avut pe unde sa-i dau, ramane de vazut dupa ce ies pe extraurban.

    A dracu' ajustare, prima pe care am ciocanit-o ptr. reglaj, am reusit s-o fac initial de 0.7mm . Am readus-o ulterior la 0.95mm, munca "chinezeasca".
    Last edited by Kojak; 13 May 2015, 17:31.

    Comment


    • am intrat in posesia unor bujii de origine renault made in mexico. bujiile acestea au stat la vanzator in jur de cel putin 2-3 ani. merita sa imi bat capul cu ele, sau iau unele "proaspete" din comert gen eyquem?
      persoana sustine ca a luat bujiile de la dealerul autorizat local. inca nu le-am montat ca nu am cheie
      sigpic

      Comment


      • Pe bune?

        Bujii proaspete vs. bujii statute?

        Comment


        • A expirat electrodul central
          Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

          Comment


          • chiar expira?!
            sigpic

            Comment


            • Pfuoai , si apoi te miri ca unele logane merg pe A2 cu 60 km/h . Ditamai forumul si mai vezi "buji expirate" , "aripioara rechin - oare cistig 15cp in plus ? " si altele

              Comment


              • E dotu prea vechi la bujiile alea, nu le lua ca te intepi.
                Cauta ceva din saptamana 19-20 per 2015, altfel merge gatuit maisina, nu te lua dupE "ignorantii" de mai sus.
                Daca nu gasesti bujii cu dot proaspat, imi zici, si-ti confectionez io niste ambalaje ptr. ele, am niste carton ramas de ultimu' pampers (care sigur are dotu nou )

                Comment


                • persoana sustine ca a luat bujiile de la dealerul autorizat local
                  Masina mea a venit din uzina cu bujii Made in Mexic.
                  In comert n-am gasit niciodata mexicane, numa' frantuzesti.
                  Deci, probabil ca spune adevarul.

                  Comment


                  • Originally posted by bogdan_1984 View Post
                    chiar expira?!
                    Primul lucru cand am vazut intrebarea m-am uitat la numarul de post-uri. Si cand am vazut peste 5000 am zis

                    Comment


                    • voi chiar vorbiti serios?!

                      dar daca au urme de ulei/vaselina pe partea ceramica sau au vreo 40.000km, mai are rost sa fie refolosite?
                      Last edited by bogdan_1984; 14 May 2015, 13:45.
                      sigpic

                      Comment


                      • dupa 50 de mii, suficient pentru o bujie de 17 lei
                        Attached Files
                        [Decât mult şi fără rost mai bine puţin şi prost!

                        Comment


                        • In acest timp, motorul a functionat?
                          ...
                          Bujii impecabile.
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • @vi_escu: Un motor bine întreţinut, dar şi corect exploatat, face întotdeauna toţi banii.

                            Comment


                            • Pai se ne scrie si cum s-a exploatat acel motor , parca bujiile arata prea bine pentru rulajul ala.
                              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                              Comment


                              • Cam ăla e intervalul de schimbare recomandat (50.000) la K20TT.
                                Și ale mele arată cam la fel, numai că merg de vreo 18.000 de km pe gaz.
                                11 RON bucata, de la un magazin de pe Eminescu.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google