Montare Sistem De Aer Conditionat Pe Logan De La Dezmembrari

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Caut service Arad - Timisoara

    Salut,

    Daca este pe aici cineva din zona de vest (Arad- Timisoara de preferat) care se baga la un montat de AC pe un logan, ese invitat sa ma contacteze. Astept oferte. Tel 0722338694

    Comment


    • Sal! are cineva ventilele alea de la gura de umplere pt instalatia de aer conditionat?

      Comment


      • este departe Aradul

        Comment


        • montaj aer conditionat sau/si servo directie logan.pret ac 1000 euro -pt cei interesati ma puteti stresa cu telefoanele la 0726240862-razvan
          Asistenta: RAZVAN YPO - 0726240862 COSMIN CGK - 0767132803

          Comment


          • razvanypo inca imi esti dator cu un element de plastic pe care l-ai rupt cand mi-ai montat aerul. am incercat sa fiu baiat finut si am vorbit cu tine pe privat dar te faci ca ploua. cei din service de la reprezentanta mi-au spus ca esti vinovat si pentru defectarea senzorului de turatie si inclin sa cred ca au dreptate tinand cont de faptul ca am venit la bucuresti fara nici o eroare si am plecat cu martorul din bord aprins imediat dupa montarea AC-ui de catre tine (sa fie o coincidenta?! cam mica probabilitatea) Oricum tinand cont ca te faci responsabil de faptul ca mi-ai rupt acel element de plastic sper ca ai sa te autosesizezi si ai sa-l trimiti asa cum consider ca ar fi normal. Eu ti-am dat toti banii ceruti de tine fara sa negociez ceea ce inseamna ca am fost corect ...acum vreau sa vad si eu cat esti tu de corect...Apropos...aerul functioneaza foarte bine doar ca aeroterma aia putea fi stearsa putin inainte de montaj ca se vede urat in partea de sus la bord mizeria care s-a adunat cat a stat prin parcul de dezmembrari...o seara buna...
            My ride

            Comment


            • @Aurelian68 acum ca vine toamna, gasim piesele necesare? Si cat ajunge maxim toata lucrarea?
              Multumesc!

              Comment


              • acum montez pe un Ambiance aer si directie si la ajuns cu tot cu piese 50 mil ,doar aerul pentru versiunile Preference [cele care au directie asistata] piesele sunt pana in 20 mil ,iar manopera 10 mil ,daca se gasesc piesele mai ieftine ramane doar montajul

                Comment


                • am de vanzare radiatoare racire si condensor la pretul de 300 lei amandoua

                  Comment


                  • o instalatie completa cat ajunge

                    Comment


                    • cam 20 mil,altii cer si mai mult

                      Comment


                      • Sal

                        pt 3 luni caldura insuportabila teoretic pe an si .... nu sufar deloc ca altii merg cu geamurile inchise vara ....la 5000 ron pe ambiance .... prefer aer natural oricum ar fii el.


                        bye

                        Comment


                        • Salut.
                          Bogdane,asa am crezut si eu initial.Supa un an de chin fara Ac,am fost la mare si m-am intors pe o caldura insuportabila.Aveam fetita la fata rosie de caldura,si atunci am zis ca primii bani pe care-i strang vor fi pentru Ac.[pe mine ma dus cu totul,piese si montaj 32mil,plus de asta am mai recuperat ceva din vanzarea radiatorului,gmv-ului si aerotermei,cam 5,5mil]
                          Fiecare stie cel mai bine ce si cum.Si ma gandesc si ca daca ar fi fost banii mai multi la fiecare,lua masina full.
                          Numai bine.
                          Un Logan----YNG-----
                          Numai bine.

                          Comment


                          • eu am masina cu AC din fabrica. stiu de la colegii de lucru care au fara ca e dezastru fara si cred ca daca nu asi fii avut, ar fii fost printre primele investiti in masina.

                            Comment


                            • am de vanzare radiatoare racire si condensor la pretul de 300 lei amandoua

                              Comment


                              • sal.



                                Una este AC manual si alta este clima ..... am vazut o trecere de AC de pe o Laguna pe alta .... cost aproximativ 10 milioane ....dar era Clima.
                                La inceput cand am luat ambiance-ul in primii doi ani ma gandeam si eu sa pun ....dar atunci erau preturi de 1000 euro ... acum daca as face totul ca la carte sa pun si Servo si AC + taxa de inmatriculare care va intra in vigoare pt autovehiculele deja inmatriculate ...valoarea masini la final ar fi cu vreo 1000-2000 sub valoarea masinii din fabrica noua 0 km .
                                Practic un Laureate SH cu taxa platita deja la valoarea din 2007 va fi mai ieftin decit un ambiance sau preferance SH )) caruia i s-au atasat ulterior Ac si dupa caz Servo ....din 2005-2006 .

                                numai in romania e posibil asa ceva, mai vechi mai scump .

                                bye


                                P.S. data viitoare o iau din fabrica cu AC. ...nu pun pe parcurs ....ca s-ar putea sa ajung ca un coleg de forum care a deschis un thread despre GPL adaugat ulterior pe logan .... prin 2007-2008 ... s-au scris zeci de pagini ...pe acel thread ...poze impresii sfaturi etc ...el multumit nevoie mare .... deodata dispare si nu mai posteaza cam un an sau doi ...thread a mers de la sine .... vine dupa un timp inapoi si spune ca regreta ca si-a pus GPL pe masina ca nu e mare economie etc etc ...ca instalatia nu a fost foarte fiabila , se mai simtea si gaz in masina , consuma si putin mai mult ca pe benzina ce mai una peste alta iesea la 30 % mai ieftin ....dar daduse pe instalatie cred ca vreo 2500 lei . si la final dupa belele pret si alte faze ...nu sa rentat.
                                va doresc o zii buna si aer cat mai rece

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google