Montare Sistem De Aer Conditionat Pe Logan De La Dezmembrari

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 1000 de euro cu tot cu montak
    Asistenta: RAZVAN YPO - 0726240862 COSMIN CGK - 0767132803

    Comment


    • Originally posted by razvanypo View Post
      1000 de euro cu tot cu montak
      Montezi tu?

      Comment


      • Da,da mi un pm daca vrei
        Asistenta: RAZVAN YPO - 0726240862 COSMIN CGK - 0767132803

        Comment


        • salut! care sunt diferentele dintre un logan de 1.2 16 v si unul de 1.4 la instalatia de aer conditionat.ma refer la compatibilitate daca exista! multumesc

          Comment


          • 1000 euro?????mult .parca un 500 asa mmmm mergea

            Comment


            • piesele ac pana in 20 mil iar montaj 10 mil pentru autoturismele care au directie asistata adica preference,pentru cele cu directe cu cremaliera necesita alte piese si manopera

              Comment


              • Adica 30 d mil cu totul. Montezi doar in Galati?

                Comment


                • aurelian stii pe cineva care monteaza la banii astia???

                  Comment


                  • vii la galati si i-ti montez

                    Comment


                    • Spre surprinderea mea pe forum exista doua tipuri de oameni.
                      Am sa detaliez:
                      Acum ceva timp in urma mi-am montat aer conditionat pe loganul meu la un user de aici de pe forum. mi-a cerut 1000euro pe care i-am platit fara comentarii. in urma montajului masina mea a suferit niste mici daune (elementul de plastic care acopera stalpul din stanga fata a avut urechile de prindere rupte in urma demontarii, un element de inchidere bara rupt si senzorul de detonatie stricat).

                      Azi am fost contactat de un alt user si anume "aurelian68" din Galati care s-a oferit de buna voie sa ma serveasca cu acel element de plastic fara a-mi cere nimic in schimb.

                      In concluzie il recomand pe aurelian care s-a dovedit a fi un tip saritor si de incredere in detrimentul altora care in momentul in care se vad cu banii in mana nu ii mai intereseaza daca ti-au stricat cate ceva pe la masina.

                      imi pare rau ca nu am stiut de aurelian inainte de a discuta cu cei care mi-au montat aerul. as fi economisit bani si as fi obtinut o lucrare mai ingrijita si probabil fara defectiuni.

                      tin sa-i multumesc inca odata lui aurelian si sa-l recomand cu incredere tuturor celor ce vor sa apeleze la serviciile lui.
                      My ride

                      Comment


                      • Originally posted by Mr.Sebi View Post
                        Spre surprinderea mea pe forum exista doua tipuri de oameni.
                        Am sa detaliez:
                        Acum ceva timp in urma mi-am montat aer conditionat pe loganul meu la un user de aici de pe forum. mi-a cerut 1000euro pe care i-am platit fara comentarii. in urma montajului masina mea a suferit niste mici daune (elementul de plastic care acopera stalpul din stanga fata a avut urechile de prindere rupte in urma demontarii, un element de inchidere bara rupt si senzorul de detonatie stricat).

                        Azi am fost contactat de un alt user si anume "aurelian68" din Galati care s-a oferit de buna voie sa ma serveasca cu acel element de plastic fara a-mi cere nimic in schimb.

                        In concluzie il recomand pe aurelian care s-a dovedit a fi un tip saritor si de incredere in detrimentul altora care in momentul in care se vad cu banii in mana nu ii mai intereseaza daca ti-au stricat cate ceva pe la masina.

                        imi pare rau ca nu am stiut de aurelian inainte de a discuta cu cei care mi-au montat aerul. as fi economisit bani si as fi obtinut o lucrare mai ingrijita si probabil fara defectiuni.

                        tin sa-i multumesc inca odata lui aurelian si sa-l recomand cu incredere tuturor celor ce vor sa apeleze la serviciile lui.
                        Sal.senzorul de detonatie ti s a stricat in dupa ce ti s a facut softul la masina.plasticul de la stalp este din vina mea iar deapre bara probabil vrei tu sa fii mai rautacios.chiar nu ma deranjeanza ce ai scris tu aici.sa
                        e duca toata lumea la aurelian nu i nici o problema.
                        Asistenta: RAZVAN YPO - 0726240862 COSMIN CGK - 0767132803

                        Comment


                        • Dupa cum observi nu am specificat numele tau in niciunul din posturile mele.
                          Ideea e ca eu am venit la tine sa-mi pui AC-ul pe masina si ti-am platait cat ai cerut. In dimineta cand ai venit cu colegul tau la masina si ai vrut sa pui acele conducte care intamplator trec pe langa senzorul defect colegul tau spunea sa nu mai impingi ca atingi senzorul.
                          Am crezut initial ca e de la soft acea eroare. Insa s-a sters eroare de pe laptop s-a pus softul original si din nou s-a aprins becul din bord cu defectiunea de la motor. Am plecat la piatra cu softul original, si pe drum s-a aprins iar becul in bord.Am mers la reprezentanta si cei de acolo au spus ca senzorul s-a defectat ca a fost lovit. L-am schimbat la ei (250lei) m-am intors la bucuresti si am pus din nou acelasi soft la acelasi tip. Inca merg cu softul respectiv si nu s-a mai stricat nici un senzor. Cat despre elementul de inchidere al bare nu pot sa bag mana in foc ca e stricat de voi dar eu pana am ajuns in Bucuresti nu am observat sa-mi atarne asa acel element ...

                          Ideea este ca la cat am platit pe instalarea ac-lui trebuia sa vii personal la Piatra sa-l montezi acel element pe care recunosti l-ai stricat si te-as fi recomandat cu placere si la altii.
                          Ai spus ca ai sa-mi trimiti elementul prin posta si nu ti-ai respectat promisiunea. Ai fi putut sa-mi dai un telefon sa-ti ceri scuze si ar fi fost suficient. Nu ma intereseaza atat de mult elementul ala ca e in jur de 10 lei la dezmembrari dar a fost deranjanta atitudinea ta si faptul ca ai incercat sa-mi ascunzi faptul ca ai stricat acel element montand-ul cu urechile rupte fara sa-mi spui numic.

                          Aerul conditionat functioneaza foarte bine iar cei din reprezentanta au spus ca a fost montat corespunzator. Problemele au fost altele, in special de atitudine si seriozitate.

                          Promit ca nu voi mai comenta pe aceasta tema si nu voi mai pomeni de acest incident.
                          Imi pare rau ca nu ai fost onest si a trebuit sa intrerupem colaborarea cu anumite neplaceri. As fi apelat la tine si pentru alte servicii si te-as fi recomandat cu placere.

                          Am facut aceste remarci pentru ca am considerat ca oamenii trebuie sa stie aceste aspecte.
                          My ride

                          Comment


                          • Sal.senzorul de detonatie este in spatele motorului sub admisie .cum crezi ca am lovit eu senzorul?daca vede aurelian sa ti spuna el ca poate pe el il crezi....succes
                            Asistenta: RAZVAN YPO - 0726240862 COSMIN CGK - 0767132803

                            Comment


                            • Stiu unde este senzorul de detonatie si stiu si ce a spus colegul tau cand ai incercat sa montezi acele conducte "sa nu mai inpingi ca atingi senzorul" si stiu ce mi-au spus cei din reprezentanta si mai stiu ca am venit la bucuresti fara eroare si am plecat cu becul aprins in bord. nu mai conteaza ... in cele din urma am remediat toate problemele aparute. o zi buna si din punctul meu de vedere discutia ar trebui sa se incheie aici.
                              My ride

                              Comment


                              • aurelian zi-mi un pret cu piesele tale +montaj????

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google