Montare Sistem De Aer Conditionat Pe Logan De La Dezmembrari

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salut.
    Am luat si eu o inst. de la dezmembrari.Dar chestia e urmatoarea,nu are gmv-ul.Se potriveste gmv-ul meu?
    Voi reveni cu poze cu ce am din instalatie si vedem daca e intreaga sau mai trebuie ceva.
    Numai bine.
    Un Logan----YNG-----
    Numai bine.

    Comment


    • Pai trebuie sa aiba si radiatorul de aer rece langa cel de aer cald, sunt situate paralel. Sa montezi doar radiatorul de aer rece e mult mai greu decat sa schimbi gmv-ul tau cu unul de A?C.

      Comment


      • Salut. Lasa-ma sa pun poze cu toate piesele care la am si dupa aceea mai vedem ce-mi mai trebuie.
        Ce vroiam sa spun era ca,am ambele radiatoare de pe loganul cu AC.Dar nu am gmv-ul lui.
        Mai tarziu incarc pozele si la pun sa-mi indrume cineva pasii,daca e complet sau mai trebuie ceva.
        Revin mai tarziu cu poze.
        Numai bine.
        Un Logan----YNG-----
        Numai bine.

        Comment


        • Adaugare piese

          Salut.Revin cu pozele promise.
          Si astea sunt urmatoarele:
          radiator aer rece
          radiator racire sistem
          compresor
          conducte 3 bucati.
          panou central clima
          niste surubele
          suport accesorii
          si o fulie.
          Cam astea sunt piesele care la am,ce-mi mai trebuie pe langa.
          Multumesc.
          Numai bine.
          Attached Files
          Un Logan----YNG-----
          Numai bine.

          Comment


          • Pai cablajul masini cu relee

            Comment


            • Asa este. Lipseste instalatia electrica de pe un Logan cu A/C. La mine a schimbat-o toata electricianul. A dat-o jos pe cea veche si a pus-o pe cea noua, nu a completat vechea instalatie. Plus ca la mine a fost mai usor, am luat de la dezmembrari tot bordul(sau cum ii spune) din mijloc si am dat la schimb bordul meu.
              Toate cele bune.

              Comment


              • Salut.Il am si pe ala dar nu-i complet,a fost dat jos de pe masina in graba si are mai multe parti taiate(mufe rupte si alte alea)ma gandeam cumva sa adaptez la instalatia mea aceele relee pe care le am si sa trag alte fire noi.Cred ca se poate?Bine cu putim mai multa munca din partea electricianului.
                Astept pareri,daca-mi mai trebuie un gmv sau merge montat al meu de pe masina?
                Numai bine.
                Attached Files
                Last edited by Augustin-Yng; 29 August 2009, 09:21.
                Un Logan----YNG-----
                Numai bine.

                Comment


                • Se poate ca electricianul sa faca treaba asta, dar e mult de munca. Trebuie verificate firele, sa vada care sunt rupte si care nu, sa vada care mufe sunt bune si care nu etc.
                  In principu merge si montatul radiatorului de aer rece, am vazut la a mea cand a fost data jos ca are locul respectiv.
                  Iti mai trebuie cureaua care antreneaza compresorul, e bine sa fie noua si eu, la sfatul mecanicului, am schimbat ambele role de la intonzator.
                  Toate cele bune.

                  Comment


                  • Firele sunt taiate la intrarea in usi(inchidere si oglinzi)si la partea spate la stopuri,semnalizari)deci la partea motor ar fi aproape ok(mai sunt ceva mufe lipsa).
                    Ma repet cu intrebarea trebuie alt gmv sau merge al meu?
                    Numai bine.
                    Un Logan----YNG-----
                    Numai bine.

                    Comment


                    • Cred ca cel mai bine ar fi sa vorbesti cu mecanicul care iti va monta instalatia.
                      N-am observat in poze (si imi cer scuze daca e) dar tevile de aluminiu prin care se face si incarcarea cu freon nu le-am vazut. Sunt?

                      Comment


                      • Am 2 tevi mai mari,una mica la compresor.
                        Un Logan----YNG-----
                        Numai bine.

                        Comment


                        • @AG 23 YNG: Uite, daca te ajuta, am re-uploadat manualul de sevice si reparatii de la Logan.

                          Comment


                          • Da il am si eu,acum incercam sa descopar anumite informatii.Multumesc mult.
                            Numai bine.
                            Un Logan----YNG-----
                            Numai bine.

                            Comment


                            • Poti sa compari piesele din manual pentru A/C cu ce ai tu si vezi daca lipseste ceva.
                              E un pic munca de chinez dar macar asa vezi daca ai sau nu ceva.
                              Toate cele bune.

                              Comment


                              • Salut.Cine a montat aer conditionat pe un abs+?(montat after).
                                Vrea sa stiu ce piese a cumparat(daca mai stie)la cine a montat(si cu cit).Si cam la ce pret la dus cu totul.
                                Multumesc si numai bine.
                                Un Logan----YNG-----
                                Numai bine.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google