R A R - I T P

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • AS avea si eu o intrebare.. La ITP se leaga de folie de pe geamurile din fata, daca nu ii omologata dar, nu ii foarte intensa ii putin peste pragul in care ar fi omologata? Dan.gutu daca poti sa ma ajuti mersi mult.si iarasi la anvelope daca janta ii de 7 si eu am pus anvelopa de 6 sta putin bombat dar foarte putin, ii problema?
    LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
    Enter the Matrix

    Comment


    • Dupa noile norme geamurile laterale fata si parbriz trebuie sa aiba 75% transparenta,aceasta transparenta trebuie data din constructia geamului nu cu folie, ionizare sau alte chestii,a fost o vreme cand firmele care se ocupau cu asa ceva, aplicau si pe fata folie cu transparenta marita cu omologarile de rigoare,am prins si eu asa ceva, acum nu mai au voie sa puna marca de omologare pe geamuri fata.La anvelopa, daca scrie 185/65/15 sau 165/80/14 este ok,numai aceste doua dimensiuni au fost omologate pt. Logan.
      LOGAN--> <--TOYOTA

      Comment


      • Deci sa inteleg ca daca nu ii omologata folia pe fata.. chiar daca ii slab vizibila trebuie sa o dau jos cand ma duc la ITP?
        LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
        Enter the Matrix

        Comment


        • Dar daca ai lasa jos geamurile ce are?Ca doar in poza nu se vede
          parerea mea
          sigpic

          Comment


          • Fa tu poza la masina cu 6 megapixeli,cu geamurile coborate si cu ele ridicate si da zoom si vezi daca se observa ceva !
            LOGAN--> <--TOYOTA

            Comment


            • Si ce te obliga sa ridici geamurile?Daca nu vrei sa le ridici ce se intampla?:P
              aaa...si eu cand am fost la ITP mi-a facut o singura poza din fata la masina!nu a inceput sa faca sedinta foto cu ea
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by dan.gutu View Post
                Dupa noile norme geamurile laterale fata si parbriz trebuie sa aiba 75% transparenta,aceasta transparenta trebuie data din constructia geamului nu cu folie, ionizare sau alte chestii,a fost o vreme cand firmele care se ocupau cu asa ceva, aplicau si pe fata folie cu transparenta marita cu omologarile de rigoare,am prins si eu asa ceva, acum nu mai au voie sa puna marca de omologare pe geamuri fata.La anvelopa, daca scrie 185/65/15 sau 165/80/14 este ok,numai aceste doua dimensiuni au fost omologate pt. Logan.
                Si daca ma duc cu cauciucuri 205/55/15 se leaga de acest lucru , te poate rechema?
                Cu tractorul pe ogoarele (strazile) patriei

                Comment


                • Pai tu ce crezi ?
                  LOGAN--> <--TOYOTA

                  Comment


                  • Eu cred ca is oameni rai si voi spaga
                    sigpic

                    Comment


                    • Care aveti roti mai mari,folie pe geamuri,pleope,xenoane,beculete,tobe zgomotoase,kituri tuning si alte articole neomologate, veniti domnule la mine la statie si faceti I.T.P. ul nu va cer spaga,vedeti si Gugestiul, si vad eu cum o scot la capat cu monitorii R.A.R , le spun ca sunteti fratii mei de la LoganClub.
                      LOGAN--> <--TOYOTA

                      Comment


                      • Haha super tare ) platim biletu de tren,sa vi prin judete
                        sigpic

                        Comment


                        • Am mai spus pe forum,eu in feb anul acesta am facut primul ITP,si aveam toba schimbata si pleoape pe faruri,deci tin sa va spun ca de pleoape la toate cele 3 statii la care am fost toti sau legat de ele,iar in final a trebui sa le dau jos ca ziceau ca apare in poza!Si trebuie sa le dau jos,iar in cele din urma am mers la o statie unde normal a trebuit sa dau jos pleoapele dar nu sa mai legat de toba,ceea ce a fost bine pentru mine.
                          PS:la toate statile care am fost si au zis de pleoape si de toba,nu am intrat cu masina inauntru,am vb cu cei de acolo si le-am spus ce am pe masina si au zis sa le dau jos,deci nu am fost refuzat!
                          sigpic

                          Comment


                          • Poi daca ai tunning pe masina (spoilere si praguri) te refuza la ITP?????????
                            Cum se poate omologa kitul tunning si cum se poate omologa si toba sport, mentionez ca toba nu face zgomot foarte mare, doar asa, putin
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by adi_trif28 View Post
                              Poi daca ai tunning pe masina (spoilere si praguri) te refuza la ITP?????????
                              Cum se poate omologa kitul tunning si cum se poate omologa si toba sport, mentionez ca toba nu face zgomot foarte mare, doar asa, putin
                              pai cam in principiu da,cel putin asa mi-au zis astia de la statile ITP de la noi.
                              ca orice modificare sau schimbare a unei chesti ce nu este prevazut din fabrica masina cu "acea"modificare sau nu este omologata,nu te ia!
                              acuma mie asa mi-au spus.Daca nimeresti la o statie unde sa nu fie problema chestile astea(sa treci cumva de ele) atunci ii ok
                              sigpic

                              Comment


                              • un raspuns va rog!!

                                Originally posted by dan.gutu View Post
                                Daca este vreun membru care are nelamuriri in legatura cu I.T.P. ul sau crede ca au fost nedreptatit in vreun fel sa intrebe aici.Atentie la cei care folosesc instalatii xenon single in far normal in curand vor fi interzise, sunt acceptate doar cele bixenon cu modificarea focalizarii,iar cele simple doar in proiector cu lupa.Rog moderatorii sa faca acest topic sa stea tot timpul in fata pt. ca problema I.T.P. ului va foarte delicata !
                                salutare tuturor
                                am si eu o nelamurire dak puteti sa-mi raspundeti:eu am p logan stopuri lexus style fumurii,pleoape fibra si halogenuri alb-albastre si pe faruri si pe proiectoare.acum tre sa merg la verif de 30 mii si dupa aia la scurt timp la ITP.
                                ce ma sfatuiti si care din cele mentionate mi-ar cauza probleme.becurile mi-au zis cei de unde le-am cumparat k sunt omologate rar.
                                multumesc.respect

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google