R A R - I T P

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • R A R - I T P

    Salutare,
    Maine trebuie sa fac inspectia tehnica periodica la rar. (Logan 11000 km la bord-2 ani condus decent). Sa ma astept la vreo surpriza ? intrebare retorica.
    Cam ce se mai verifica la rar.
    Si inca cateva intrebari
    Trebuie 2 triunghiuri reflectorizante? Extinctorul expira in 2 ani?

  • #2
    De ce trebuie sa faci ITP-ul la RAR? Din cate stiu eu se poate face la orice service autorizat RAR, pentru activitatea de ITP.
    Give a man a knife and he will survive give a man an axe and he will be a king

    Comment


    • #3
      Trebuie cand ti-a ridicat politia talonu

      Comment


      • #4
        Pai ce "minune" ai facut?
        sigpic

        Comment


        • #5
          de ce ti-a ridicat talonul?
          Forum neinteresant. Delogat definitiv.

          Comment


          • #6
            Expirase ITp-ul de 1 luna si am uitat sa-l fac Mi-a adus aminte politia romana contra amenzii de 1700000 ROL daca platesc in 48 ore (3.4kk dupa 48 ore)

            Comment


            • #7
              mama,ce de bani
              Forum neinteresant. Delogat definitiv.

              Comment


              • #8
                Trecand peste offtopicuri..are cineva vre-un raspuns la intrebarile din primul post ?

                Comment


                • #9
                  Sa stai langa masina. Astia de la RAR o tureaza pana in 6000 de ture (sau la cat se taie alimentrarea la motorizarea ta) pentru a vedea noxele care ies. Asta n-ar fi o problema, vezi sa nu o tina asa mult, si sa nu scoata mai multe bonuri, si pentru alte masini care nu pot sa ia ITP-ul. Daca vezica scot multe bonuri, te iei de ei si le zici ca le faci reclamatie la sef sau director.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • #10
                    Turarea pana la limitare e valabila doar pentru autoturismele diesel.

                    Am facut si eu ITP-ul de curand si au scos 2 buletine, unul la relanti si unul la 3500rpm.

                    Din cate stiu eu trebuie doar un singur triunghi. Corectati-ma daca gresesc.

                    Extinctorul trebuie sa aiba termenul de valabilitate pe el.
                    Last edited by Marius; 26 September 2007, 15:57.
                    numar secundele

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by Marius
                      Din cate stiu eu trebuie doar un singur triunghi.
                      Asa e, doar unul trebuie.
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • #12
                        Am terminat cu raru. Nu a fost nici o problema daca fac abstractie de cele 4 ore irosite .
                        Multam de suport.

                        Comment


                        • #13
                          Dar o statie ITP autorizata unde stau si oamenii aia mai relaxati nu stiti? Pt ca am niste folie neomologata... in rest nu am probleme.

                          Comment


                          • #14
                            Pentru asa ceva du-te la un service mic care face ITP, le dai cevala baieti si se rezolva, e unul pe Uverturii, aproape de podul care trece peste acel rau din Rosu, e la cateva sute de metri de blocul Erbasu, scrie mare "Statie ITP".
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by andrei
                              Pentru asa ceva du-te la un service mic care face ITP, le dai cevala baieti si se rezolva, e unul pe Uverturii, aproape de podul care trece peste acel rau din Rosu, e la cateva sute de metri de blocul Erbasu, scrie mare "Statie ITP".
                              Luna viitoare pe 11 imi expira ITP-ul. Deci o sa dau o fuga pana acolo. Ai idee cam cat "cascaval" se da?

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google