Conducte Redirectionare Aer

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Conducte Redirectionare Aer

    Am dat azi un mail la dacia si mi-au spus ca nu exista asa ceva pe masina mea... Cu conducte de aer cald vin doar disel-urile...
    Asa ca stie cineva codurile?
    Preturi?
    Cum se monteaza?
    Cica ar exista si ptr al doilea rand de banchete aceste conducte... deci aveti ceva preturi coduri cum vin montate?

    sigpic

  • #2
    Conductele costa in jur de 50 ron/bucata + 20 ron imbracamintea lor. Coduri pentru MCV n-am, daca vrei ti le dau pe cele de Berlina.
    Operatiunea de montaj:
    1. Mocheta trebuie scoasa, de altfel si scaunele trebuie scoase, ca sa ai loc sa le montezi.
    2. Gaurile de sub bord ai grija ca sunt obturate de o membrana tehnologica de plastic care trebuie indepartata, e cea mai grea faza a montajului deoarece trebuie sa intri de jos in sus pe acele capete de conducte (mufe) si sa tai cu un cutter sau bisturiu sau cutit subtire. Conductele pe care le montezi se mufeaza pur si simplu peste buzele conductei existente (exact cum vei vedea ca se fixeaza cele doua jumatati ale fiecarei conducte).

    Si doua poze, cum arata ele montate:
    Attached Files
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #3
      si niste poze cu imbracamintea lor ai?
      am inteles ca pentru MCV ar fi speciale si ca se poate adauga o a2a prelungire care sa duca la locurile din spate(al2lea rand)
      stiti pe cineva care monteaza? parca dsign(sper sa nu se considere reclama)
      cum fac cu scosu scaunelor ca au airbaguri laterale

      sigpic

      Comment


      • #4
        Baieti unde naiba sunt conductele alea de aer cald? la versiunile chele nu se obosesc sa puna? ) ca eu nu am vazut nimic.

        Comment


        • #5
          se pun doar la diselurile cu ac... se pare ca am facut rost de pe alt forum de coduri si de o schema de montaj si o sa vi-le zic si voua imediat

          sigpic

          Comment


          • #6
            6001 549 347 - conducta stanga 28Euro
            6001 549 346 - conducta dreapta 28Euro
            6001 549 349 - coducta intermediara stanga 56Euro
            6001 549 348 - coducta intermediara dreapta 56Euro
            6001 549 350 - conducta iesire spate centrala 25Euro
            Andrei ai cum sa verifici daca sunt bune codurile?
            Attached Files

            sigpic

            Comment


            • #7
              Sunt de la Berlina codurile, nu? Mie imi da cu 547, nu 549, iar sfarsitul difera total. Nu cred ca sunt bune codurile.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • #8
                si pe unde ptrec cu ele in spate ?
                pe la praguri sau pe langa schimbator??
                cum merge areul catre ele pe ce pozitie se pune butonu de directionare a aerului?
                ...am fost maine voi fi ieri cine sunt eu ?...
                YO2MKL
                sigpic

                Comment


                • #9
                  andrei codurile sunt ptr mcv cu 7locuri...
                  dar ce sunt alea imbracaminte ptr conducte o poza ceva??? conductele nu trec pe sub consola??? trec pe langa ea cum e?

                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Imbracamintea se vede in pozele puse de mine, e mocheta de deaspura lor. Ele trec pe langa praguri sau consola, depinde cum le montezi si intra sub scaun. Aerul intra pe ele cand e dat pe pozitia "Aer spre picioare".
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • #11
                      Salut, de cateva zile sunt posesorul unui MCV Laureat 1.5 85cp cu 7 locuri. La reprezentanta mi-au spus ca are conducte speciale pt. incalzirea celui de-al doilea rand de scaune, dar nu le gasesc. Aveti idee pe unde ar trebui sa fie, poate sunt acoperite de mocheta ? Sau mi-au dat teapa si nu le-au mai pus?

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by PaulP
                        Salut, de cateva zile sunt posesorul unui MCV Laureat 1.5 85cp cu 7 locuri. La reprezentanta mi-au spus ca are conducte speciale pt. incalzirea celui de-al doilea rand de scaune, dar nu le gasesc. Aveti idee pe unde ar trebui sa fie, poate sunt acoperite de mocheta ? Sau mi-au dat teapa si nu le-au mai pus?
                        Nici eu nu le gasesc. Nici Nu cred ca are. Am acelasi Laureate DCI85 7 seater.
                        Desi, am fost contrazis, iar spun ca sistemul de incalzire la MCV(cel putin la cel care-l am), nu e satisfacator. Ieri la 2 grade si trei persoane mi s-au aburit iar geamurile, turatia la ventilatie la maxim, incalzirea la maxim). Parghia nu era pe recirculare, caci atunci e dezastru. Te coci in fata ca sa poti vedea pe geam. Pana se incalzeste, deja ai facut jumatate de drum.
                        Plus ca ori am imbatranit, dar am impresia ca-mi ingheata mereu picioarele. E ciudat cum Dacia face unele masini echipate cu conducte si altele nu. Poate alea cu conducte erau pentru o tara mai friguroasa... Vad ca mai lucreaza la Dacia cei care faceau 1310... Numai atunci erau masini cu diferite accessorii in functie de tara de destinatie...

                        Comment


                        • #13
                          Nu iarasi problema cu conductele...
                          Daca nu sunt sub scaunele din fata, inseamna ca nu aveti, desi pe dCi-uri se pun. Mi-e greu sa cred ca ar lipsi cele pentru randul al 2-lea de scaune (pentru randul 3 nu exista) pentru ca se poate face o reclamatie la VC si le primiti gratis cu tot cu imbracamintea lor.
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • #14
                            la mcv-ul meu conductele de aer sunt sub bancheta din spate (1.6Mpi, Ambiance, 7locuri).........le-am descoperit din intamplare, sub mocheta taiata partial.....

                            Comment


                            • #15
                              mitty fa-le te rog o poza dar te implor fa-le o poza...
                              andrei ce ziceai cu reclamatia ca n-am inteles?

                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google