Conducte Redirectionare Aer

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bre, n-ai auzit ca nu-s complete (pentru MCV!)? Nu prea cred ca ti le-as da, ca am asteptat destul de mult sa pun mana pe ele... Dar iti pot da datele de contact ale celui cu dezmembrarile, ca sigur mai are ori primeste curand. Chiar de la doua firme, daca nu ma insel.

    PS Intrebarile mele de mai sus raman. Astept raspuns de cineva priceput
    Last edited by dacis; 17 May 2010, 06:15.

    Comment


    • Parerea mea
      2-poti sa le imbraci in folie de polietilena
      3-Din moment ce vei avea conducte sub scunele fata nu vad utilitatea montarii acelor conducte si sub bancheta spate care sa bata spre in fata.E suficient aerul care vin de sub scaunele fata.
      sigpic

      Comment


      • Si imbracamintea pentru conducte, totusi, pana la urma, ce-i?....

        Comment


        • Din cate stiu eu acea imbracaminte pentru conducte este masca de sub panoul central. Care poate fi cu spatiu depozitare sau fara.
          GL-22-TOF

          Comment


          • Adica tocmai ceea ce am insemnat eu pe imaginea atasata?. Ca daca-i asa, eu o am deja pe masina.
            Attached Files

            Comment


            • da ala este spatiul de depozitare

              Comment


              • Originally posted by dacis View Post
                Adica tocmai ceea ce am insemnat eu pe imaginea atasata?. Ca daca-i asa, eu o am deja pe masina.
                Da...aia este acea imbracaminte pentru conducte.Mai exista varianta fara acel spatiu de depozitare.Adica asa cum e in poza de mai jos.
                Attached Files
                sigpic

                Comment


                • dacis -da-mi te rog datele de contact ale celui cu dezmembrarile pe pm.Multumesc.
                  Un elogiu de trei minute şi o lacrimă de-o clipă nu scuză o neglijare care se măsoară în ani sau decenii.

                  Comment


                  • Cum e? Ai mai gasit conductele? Le-ai cumparat?

                    Comment


                    • momentan nimic.dacis
                      Un elogiu de trei minute şi o lacrimă de-o clipă nu scuză o neglijare care se măsoară în ani sau decenii.

                      Comment


                      • Salut!

                        Tin sa va anunt ca am un logan MCV 1.5 DCI 70 CP din 2007, varianta de echipare laureat, si am din fabrica conducte de aer la toate randurile de scaune.am sa va fac poze astazi sa va arat. Nu stiu cum de voi nu aveti. Numai ca ar fi trebuit imbracate cu ceva izolatie, vara cel putin AC-ul face fatza cu greu datorita caldurii emanata de asfalt, si de tiava de evacuare a gazelor care trece prin mijloc, din cate am observat se incinge destul de tare podeaua. Asi vrea sa izolez cumva toata podeaua dar nu stiu cu ce, puteti voi sa-mi ziceti de unde pot procura un izolator bun in Iasi? Cu respect!
                        Last edited by vasy10n; 10 June 2010, 07:10.

                        Comment


                        • Sub prima banchetă conductele de aer sunt foartre scurte și aerul abia iese de sub ea, a încercat cineva să prelungească acele conducte și cu ce?

                          Comment


                          • IMG_0374%20m.jpgAcestea mai precis.
                            Când sunt scaunele lăsate nu mai iese aprape nimic, ar fi bun și pentru dezaburire iarna.
                            Last edited by tedugoromania; 4 September 2010, 12:04.

                            Comment


                            • conducte aer kiss fm

                              salutare! sunt posesorul unui logan kiss fm 1.6 16 v fabricatie 2010
                              urmarind forumul am ajuns la concluzia ca aceste conducte de aer de sub scaunele din fata sunt benefice, asa ca am demarat activitatile de montare a lor
                              am comandat o pereche de conducte de la o persoana de pe forum contra 100 lei si apoi am vrut sa le montez....surpriza a fost ca nu a mai trebuit sa decupez aerisitoarele din fata, fiindca acestea erau pregatite, asa ca a trebuit doar sa cuplez conductele si sa le trag pe sub mocheta. caz fericit! tin sa multumesc tuturor celor care au postat sfaturi utile pe forum.

                              Comment


                              • Esti sigur ca erau decupate? Ar fi trebuit sa iti vina aer serios pe acolo inainte sa ai conductele puse. Vezi ca par a fi gaurite dar trebuie totusi decupat. Uite aici si in special aici cum arata gaurile alea. Altfel risti sa nu ai debit de aer. O fi diferit la phase 2 dar parca nu cred ca erau gaurite din fabrica.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google