Conducte Redirectionare Aer

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pe sub mocheta apoi le-am asezat pe langa consola de la schimbator, am dat scaunele jos si am ridicat mocheta din partea portierelor ca sa am loc. Trebuie "pozate" conductele apoi gaurita mocheta sub consola centrala pe unde vor iesi conductele din consola centrala. Inainte de asta se da jos prelungirea de bord(doua cleme in laterale), apoi panoul central incepand de jos in sus (6 cleme metalice). Se desfac cele doua torx-uri care tin comenzile de climatizare si se ridica apoi cu grija in sus pentru a avea acces (cat de cat) la iesirile de aer ce trebuie gaurite. Cred ca se poate si fara a da jos scaunele, dar cred ca e mult mai dificil
    Dupa ce se gauresc cele doua iesiri se fixeaza primele parti ale conductelor (stg + dr) si apoi celelalte doua. Acestea din urma se fixeaza in podea (chiar sub scaune) in cate un bradut de mocheta (putin mai gros). Cam atat ....
    Mocheta sta exact la fel, are din constructie loc suficient si pentru conducte incat nici nu se cunoaste ca sunt montate.
    Uite aici ceva ce te poate ajuta la demontare, nu s-au folosit conductele originale dar procedura e la fel.
    O sa pun maine niste poze cu ele montate ...
    Last edited by nsa; 3 February 2009, 00:02.

    Comment


    • am inteles mersi o sa le comand si eu

      Comment


      • Revin cu pozele promise. Am scos prelungirea de bord la unele poze sa se vada cum le-am scos prin mocheta.
        Attached Files

        Comment


        • leam luat si eu si o sa le montez cat mai curand cred ca maine sa vedem e aiurea ca tre sa dau scaunele jos dar poate nu le dau si scot consola de la schimbator poate merge

          Comment


          • Nu trebuie sa dai jos scaunele. Dai jos consola de la schimbator si panoul cu reglajele aerotermei. Ridici mocheta in partea din fata si atat.
            GL-22-TOF

            Comment


            • le-am montat si eu azi si n-am dat scaunele jos la fel am idicat mocheta din fata e mult chin dar dupa ce termini iese frumos

              Comment


              • Ai spart complet dopurile alea de la climatizare unde intra conductele? Ca altfel debitul de aer va fi mic.

                Comment


                • am impins cu surubelnita si nu leam spart chiar de tot a mai ramas pe margine ca nu am putut nu ai pozitie dar eu cred ca e de ajuns cat da in spate mam uitat si la alte masini care au din fabrica ,nu logan, si e la fel.

                  Comment




                  • sper ca asta sa va rezolve multe din problemele voastre

                    IVECO

                    Comment


                    • Tot vorbim in gol, degeaba ne mai lungim la vorba daca nu aratam figuri, poze cu mecanismele si explicatii reale, restul e "can...can"

                      Comment


                      • poze baieti ca sa facem si noi ...
                        1.2 TSI

                        Comment


                        • Am cumparat si eu conductele asta si saptamina viitoare si montez inca nu stiu daca scot scaunul sau nu dar o sa vedem. Pe conducta la partea din spate este o gaura pentru ceva surub sau clema aia unde se prinde si cu ce? Atasez si o poza casa vedetii despre ce vorbesc.
                          Attached Files

                          Comment


                          • Se prinde cu braduti in podea.
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • Gaura de pe conducta trebuie sa corespunda cu cea din podea. In plus, trebuie impins bine capatul conductei in aeroterma altfel nu se va "aseza" cum trebuie. Mai mult, trebuie rupt si plasticul din buza conductei.
                              Attached Files
                              GL-22-TOF

                              Comment


                              • la prima poza langa deget este un surub. daca scot acel surub, pot sa iau jos dopul acela pe care trebe gaurit, sau se poate gauri acolo pe loc?
                                tebuie scos si plasticul acela de pe schimbatorul de viteza?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google