Sfaturi pentru achizitionarea unui Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sfaturi pentru achizitionarea unui Logan

    Cred ca este necesar un astfel de threat. Cel putin eu i-am simtit lipsa.

    M-am gandit sa trecem aici ce ii sfatuim pe cei care vor sa isi ia un logan ce anume sa ceara si ce trebuie sa faca pentru a se asigura de achizitia acestei masini.
    De curand, m-am hotarat sa imi schimb DSN-ul cu MCV-ul si am inceput sa caut pe net si pe la dealeri oferte si apromotii.
    Pana la urma am ajuns la un dealer din Bucuresti care mi-a zis ca pot achizitiona masina in 15 zile. Lucrul asta m-a facut foarte curios si am dat tel la vocea clientului 0248.500.000 si am intrebat acolo daca aceste termen este real si realizabil. mi s-a spus ca pentru un logan termenul maxim de concepere, si anume din clipa in care apare la Automobile Dacia S.A. solicitarea unei masini si pana la iesirea ei de pe portile fabricii, nu poate fi mai mare de 2 luni. Eventualele termene mai mari se pot datora dealerului care transmite tarziu solicitarea.
    Dar mi-a mai spus ca, de obicei, dealerii isi creaza, pe baza solicitarilor frecvente de la clintii carora le vand masini, un mel de baza proprie de date si incep chiar ei sa comande la Automobile Dacia aceste masini, in scopul de asi crea propriul parc auto.
    Asadar, dealarul la care am fost eu nu m-a mintit....dar nici nu a fost corect cu mine de la inceput.
    Dupa ce am vorbit cu cei de la vocea clientului, m-am dus inapoi la dealer si am pus problema direct si am intrebat ....ce anume solicitari proprii au ei la Automobile Dacia pentru parcul lor popriu. Si asa am aflat ca peste 2 saptamani urma sa le vina o serie de MCV-uri. Ghinionul meu a gost ca nici unul dintre ele cu corespundea intrutot cu ceea ce vroiam eu. adica, avea toate optionalele pe care le vroiam eu dar nu avea culoarea mea. Sau avea culoare si doar o parte din optionale.

    In concluzie, daca vreti sa cumparati un logan nou intai sa ii intrebati ce anume au in parcul auto si apoi sa ii intrebati ce comenzi proprii au la fabrica.
    Si uite asa, pana la urma am gasit la al dealer si am dat azi comanda.....si imi vine masina pe 18 decembrie, cel tarziu.

    Succes la cumparaturi!!!!

  • #2
    Eu am fost la un dealer din vaslui sa ma interezes de un mcv 85 cp si mi sa spus ca daca fac comanda pana la sfarsitul lunii noiembrie am air beg laterale gratis si nimic mai mult iar masina vine cel devreme pe 16 ianuarie .Voi at i beneficiat de alte oferte?

    Comment


    • #3
      Pai in noiembrie a fost si promotia cu carkit-ul Parrot gratis, de asta nu ti-au zis?
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #4
        nici vorba

        am sa ma duc luni 3 decembrie sa dau comanda poate luna asta au reducere 50% (doar in visurile mele )
        Last edited by andrei; 1 December 2007, 23:49.

        Comment


        • #5
          Isi mai patreaza si ei cate unul...
          Toate ofertele sunt valabile pana luni, inclusiv cea cu carkit-ul.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #6
            si ce cuprinde carkit-ul ??

            am impresia ca ofertele sant aceleasi pentru toti dealeri din tara ca am fost si la Iasi si ma aburit cu tot felul de amanunte si intrun tarziu dupa ce iam dat numarul de telefon si mam ridicat sa plec mia spus ca are airbeg lateral gratis daca fac comanda luna noiembrie.Asta a fost pe data de 28.
            Last edited by andrei; 2 December 2007, 13:21.

            Comment


            • #7
              Pentru mai multe detalii vezi aici. CarKit-ul e un aparat mic pentru a vrobi la telefon in timp ce conduci (conexiunea intre telefon si carkit se face prin Bluetooth). Se pune undeva in masina, pe parasolar, pe scaun sau oriunde si tu auzi persoana respectiva in speaker si ea te aude pe tine foarte bine, fara sa-l tii aproape. Un fel de casca cu bluetooth, numai care are o boxa unde se aude. Costa 600 ron unul.
              Si asa arata el:
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • #8
                gata fratilor.....de azi sunt si eu posesorul unul logan mcv dci 85cp.in sfarsit.

                Comment


                • #9
                  sa il stapanesti sanatos si fara evenimente neplacute la multi km fara probleme
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by ice
                    sa il stapanesti sanatos si fara evenimente neplacute la multi km fara probleme

                    multumesc mult....

                    o sa bag si cateva poze, dar mai tarziu.....sa ma obisnuiesc cu ea.e mare rau!!!
                    Last edited by mikel; 14 December 2007, 11:15.

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google