Probleme Programare Cheie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Probleme Programare Cheie

    Sunt al 2-lea proprietar al unui logan MCV cumparat in leasing dupa ce a fost recuperat de la primul proprietar, banca nu a reusit recuperarea decat a unei chei si al talonului si as vrea sa mai programez inca doua chei pe care le-am luat din vitan, dar nu am codul APV. Am sunat la tecline unde mi-au spus sa trimit copie dupa talon si cartea masini si mi-au trimis o copie dupa o factura pe care era codul de cheie si codul vin, cand le-am spus ca am nevoie de codul APV m-au trimis la un service autorizat unde baietii au cerut 350 roni pt programarea a 2 chei pe care eu le am.
    Asa ca va rog daca ma poate ajuta cineva cu codul APV pt masina mea nu vreau generatoare sau alte chestii dor codul APV pt masina mea pt a putea programa cheile.
    Va multumesc

  • #2
    pot fi contactat la adresa de maill
    gimi66@gmail.com

    Comment


    • #3
      si ma rog, ce faci cu codul APV, daca il obtii de la cineva?iti trebuie si un tester pentru asa ceva.

      Comment


      • #4
        am un prieten care are un service, in special pt taxiuri logan si are si interfata pt logan
        la el am fost sa programez cheile si m-ia spus de codul APV, el se ocupa doar de reparatii nu si de prog chei dar a zis ca se poate daca am codul asta

        Comment


        • #5
          De facut se poate chiar foarte simplu cu DDT2000 dar problema e ca acel cod APV trebuie generat dupa un cod ISK din cate am inteles si acela chiar nu stiu cum se obtine . Am vazut o singura data la cineva cum l-a generat dar din pacate nu am fost destul de atent si...
          Ma rog, acel ISK se baga intr-un generator de coduri si se obtine APV-ul

          Comment


          • #6
            daca esti din bucuresti iti recomand un atelier bun de copiat chei si chipuri.
            eu mi-am facut dublura la o cheie cu transponder (chestie care mi se pare mai complicata decat ferita din cheia de logan) si m-a costat 250 lei. daca tu ai deja cheile nu ar trebui sa iti ia o avere ca sa ti le programeze.
            Centre Profesionale de Copiat Chei
            Attached Files
            vom fi iarasi ce am fost si mai mult decat atat !

            Comment


            • #7
              multumesc pt ajutor
              sa rezolvat
              se poate inchide thread-ul

              Comment


              • #8
                cine stie exact cum se poate inregistra cheile noi pe uch?
                Duster 4X4 1.5 dci 110 magarusisigpic

                Comment


                • #9
                  nimeni nu stie,de ce este asa de secret.?
                  Duster 4X4 1.5 dci 110 magarusisigpic

                  Comment


                  • #10
                    nimic nimeni sau sa uitat acest topic...
                    Duster 4X4 1.5 dci 110 magarusisigpic

                    Comment


                    • #11
                      nu e nici un secret , vrei sa te apuci de afaceri sau vrei sa-ti configurezi o cheie? Daca e a 2-a varianta dai fuguta la Emilian ca vad ca esti din SB , daca ai cheia e undeva la vreo 30-40 lei configuratu , daca-ti cere mai mult invoca si tu ca vrei sa vezi normativu , daca nu ai capul de cheie e undeva spre 200 de lei cel cu butoane (inclusiv manopera) . Fara interfata de conectare cu calculatorul masinii si fara conexiune online cu uzina nu prea ai ce sa faci. Bafta!
                      Pain brings out the truth in us all...
                      ...how much truth can you stand?

                      Comment


                      • #12
                        NU e chiar asa de usor de programat cheile la Logan. E nevoie de soft (DDT 2000) si codul de la uzina.
                        Varianta cea mai simpla este anularea transponderului (lipesti ferita din cheia fara butoane pe inelul transponderului), apoi poti sa faci la chei cate vrei. Asta e varianta cea mai low-cost. Principalul lucru e sa nu stie nimeni ca ai anulat antidemarajul. Sa nu ma injurati ....... am dat doar o idee .........(imi pare rau ca le-am stricat socotelile inginerilor de la Dacia). Romanul e inventiv...., mai ales in vremuri de criza. Asta e .......ne ocupa tot timpul.
                        Last edited by lau; 9 January 2010, 21:44.

                        Comment


                        • #13
                          merci de sfaturi dragi colegi nu este vorba nici de afaceri si nu vreau sa lupesc cheia linca transponder vreau sa imi activez alarma interna UCH si daca nu ai 2 chei cind deschizi masina cu cheie fara telecomanda suna alarma. simplu cu masina mai circula si sotia.
                          Duster 4X4 1.5 dci 110 magarusisigpic

                          Comment


                          • #14
                            gata sa rezolvat prin buna vointa a unui coleg de pe forum este foarte simplu daca ai codul APV si bineinteles DTT + INTERFATA.apropo gratis nu cum cer uni de la un milion in sus.
                            Duster 4X4 1.5 dci 110 magarusisigpic

                            Comment


                            • #15
                              care mai vreti chei de logan fi le fac cu 50 ron si dureaza 5 min

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google