Upgrade MCV De 5 Locuri La Unul De 7

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Upgrade MCV De 5 Locuri La Unul De 7

    stie cineva de unde as putea cumpara utimul rand de banchete la logan mcvsi daca adaptarea la cel cu 5 locuri este greu de facut?multumesc anticipat

  • #2
    De la dealer se cumpara, trebuiesc cumparate si sinele pe care se monteaza si se prind in suruburi in podea.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #3
      http://www.dacialoganmcv.nl/?p=1020 cine imi traduce si mei ce e aici? se gasesc chestiile astea la dealeri din romania???

      taxi e cam greu cu adaptarea iti trebuie si centuri si daca vrei so faci exact ca cea cu 7locuri ai multe de schimbat dar sa pui doar scaunele e mai ieftin...

      sigpic

      Comment


      • #4
        I greu si cu talonu ca pe talon scrie 5 locuri daca nu ma insel??? cofirma TAXI

        Comment


        • #5
          dap pe talon scrie 5locuri , acum taxi nu vreau sati tin morala dar ce insemnau domne 10mil in plus
          cat e diferenenta
          intre 5si 7locuri...
          si eu am luat cu 7locuri si daca leam folosit 10km e mult din cei 1500km ai masinii dar nu se stie cand ai nevoie ...

          sigpic

          Comment


          • #6
            Ca sa maresti numarul de locuri pe MCV trbuie sa faci omologare la RAR, dar numai dupa ce ai montat scaunele pe masina.

            Comment


            • #7
              si fara centuri nu cred ca-ti da nimeni omologarea si ptr chestiile alea din plafon cu care te ti cu mana

              sigpic

              Comment


              • #8
                nu era vorba de bani dar trebuia sa fie in talon cu 5 locuri pt agreere.as vrea sa pun si bancheta din spate pt sit cand plec afara.anul trecut am luat 70 euro amenda pt ca eram 4 adulti si 2 copii.nu vreau sa omologhez varianta cu 7 locuri ci doar sa le am acolo pt sit exceptionale.
                Last edited by taxi; 6 December 2007, 08:21.

                Comment


                • #9
                  sant mai multe modificari decat doua scaune .centurile de siguranta.geamurile nu se deschid la varianta cu 5 locuri si am aflat ca si la suspensie sant unele modificari iar la varianta 5 locuri nu sant nici locasurile de prindere a sinelor
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    chiar ai nevoie de 7 locuri ?

                    cred ca era mai usor poate si mai ieftin s-o iei cu 7 in loc de 5 locuri...
                    CsB
                    Ambition 1.6 MPI

                    Comment


                    • #11
                      revin cu precizari
                      principala mea activitate este taximetria.pt a putea primi agreere de la RAR masina care presteaza aceasta activitate trebuie sa aiba usa de acces la fiecare loc,daca as fi cumparat varianta cu 7 locuri nu as fi primit agreere decat printr-o noua omologare.cred ca voi semna un contract cu o firma pt transport personal pe timpul noptii si mi-ar prinde bine sa mai am si acele locuri din spate care vor fi folosite pt max 10-15 km pe zi,iar in rest sa stea rabatate.
                      in concluzie va rog daca puteti sa ma ajutati prin a-mi spune ce mai exista in afara de acea bancheta si unde as putea sa gasesc bancheta si celelalte piese.va multumesc

                      Comment


                      • #12
                        pai taxi e cam greu de modificat trebuie modificat si podeau ptr sine.... eu propun asa fa niste poze la podeau ta adica cu bancheta rabatata si vedem ce lipseste fata de a mea eu am cu 7

                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          Pai trebuiesc sine, scaune si centuri. Astea le gasesti la Dacia, costa pana in 1000 ron toate.
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • #14
                            andrei nu ca te-as contrazice dar... cum sa coste sub 1000de ron cand diferenta intre MCV cu 5 si 7 e de aprox 14000de ron...

                            chestia e ca sinele alea sunt semi ingropate in podea , podeaua de la mcv cu 5 are acele gropite???

                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              va multumesc domnilor,vedeti ca se poate si asa!sa fiti mai concreti.
                              sper sapt viitoare sa desfac mocheta si sa fac poze ca sa putem discuta.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google