Cheie Briceag Gen Vw

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • si daca e bobina cum il scoti trebuie alimentata de curent,daca musai vrei doua chei briceag ceea ce nu inteleg de ce mai comanzi de la dilar un chip pentru masina respectiva,eu am folosit int rei ani cheia briceag si sa uzat nu se mai deschidea lama de la boton trebuia sa o trag cu degetul,m-am dus in vitan si am luat aceeasi cheie briceag ,noua,si am rezolvat problema ,de ce mi-ar trebui 2 chei briceag ? cand se strica o schimbi ,ie cipul si il pui in cealalta.

    daca e bobina aia mica cum o scoti ca trebuie alimentat de baterie ,si pentru ce trebuie neaparat 2 chei briceag,eu am modificato doar pe cea cu cipul detasabil si cheia a rezistat pana anul asta .nu se mai deschidea lama din buton o trageam cu degetul,am fost in peata in vitan am luat aceeasi cheie briceag si am schimbat cipul si lama la cea noua si s-a rezolvat,pentru ce ar trebui doua chei briceag?,iar cea mai simpla varianta am aleso de afi cea cu alarma cu cod saritor pentruca era incovenientul de a monta si modulul de chei(cheile briceag ce au modul separat),asa ca mi sa parut cea mai simpla varianta ,umpleti bordul cu module?odata e cel original.a doilea ar fio cel de la cxhei si al treilea ar fi alarma ,nu e mai simplu doar cu alarma,a.... si din aceasta alarma se inchid si geamurile uitate deschise la armare.alarma nu e scumpa

    Cumpara Eaglemaster CL- 5100T din categoria Carscop online de la Auto100.ro la pret avantajos. Livrare rapida!

    ------------------------------------------------------------------

    -------------------------------------------------------------------
    eu am gasito in Iasi in Bazar iar in bucuresti am vazuto si in piata Vitan se gaseste destul de usor si am vazuto la 100 ron

    asta este cheia compatibila cu orice alarma cu cod saritor si nu ai nevoie de alt modul ,de adaptat la alarmele cu cod saritor este foarte simplu,dupa ce ai montat alarma pe masina pui contactul si palpez de 4 ori butonul de reset al alarmei la interval de 1 secunda,alarma va scoate un bip si atunci apesi orice buton de pe cheia briceag noua si ai sa auzi un alt bip c,ca sa le ai active si pecelelate telecomenzi originale ale alarmei mergi mai departe fara sa iei contactul,adica,dupa ce ai apasat orice buton al cheiei briceag si a scos un bip,apesi pe urmatoarea telecomanda su tot cheie briceag daca i cip si va emite alarma 2 bipuri,la atreia la fel apesi si va emite 3 bipuri si gata iei contactul si ai rezolvat alarma e bine sa nu aiba mai mult de 3 telecomenzi(chei briceag daca ai tot atatea chipuri) - spor la treaba
    Last edited by petroman; 26 February 2011, 09:42. Reason: Automerged Doublepost
    Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

    Comment


    • -------------------------------------------
      lama o schimbi cu cea de pe cheia originala
      (scuze ca am postat sus de doua ori acelasi text,picase netul si am crezut ca nu se postase )
      Attached Files
      Last edited by petroman; 26 February 2011, 09:46.
      Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

      Comment


      • multumim pentru ajutor petroman ! Ce faci cu atatea chei, nu vinzi din ele? alarma mea tot cu cod saritor e, poate merge si la mine..

        Comment


        • au fost luate cu dedicatie pentru colegi,nu ma ocup cu comercializarea lor,in piata Vitan gasesti foarte usor...(daca e cu cod saritor merge sigur...fara poate)
          Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

          Comment


          • merci de raspuns , nu cred ca am drum prea curand in piata vitan...
            am citit mai sus ca tocmai ai schimbat vechea cheie, cu cea veche ce ai facut mai merge invatata pe alta alarma?

            Comment


            • petroman chiar se poate ,,pacali,,UCH-ul masinii sa mearga cu cheile tip briceag

              Comment


              • Originally posted by Distrat View Post
                Acum 15 min am achizitionat si eu modulul si cheile model acesta.Urmeaza sa le montez.
                ai terminat cu montajul? cum e? poze...
                sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

                Comment


                • care chei briceag merg direct la UCH si sine le instaleaza, ca vreau si eu

                  Comment


                  • Vine ,bine cheia tip vw!
                    SRF TARGOVISTE

                    Comment


                    • savoiu_rf 82ai invatat-o la alarma sau ai montat modulul cu totul?

                      Comment


                      • Originally posted by nikuniku View Post
                        petroman chiar se poate ,,pacali,,UCH-ul masinii sa mearga cu cheile tip briceag
                        nu am zis niciodata ca am pacalit UCH-ul ci am facuto sa mearga cu alarma care o am montata pe masina,uitate atent la primul post de pe aceasta pagina
                        ----------------------------------
                        cheia veche ,am sacrificato stricandui carcasa ca lipisem cipul de ia si a trebuit sa il dezlipesc, am doar circuitul intact
                        Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

                        Comment


                        • cand acitionezi alarma stinge si lumina intrerioara?

                          Comment


                          • da ....pentru-ca alarma e legata de inchiderea originala si comenzile de fabrica,este exact ca si cand ai folosi cheia cu inchiderea originala(instalatia originala a masinii nu a suferit nici o modificare,in paralel cu alarma se poate folosi si cheia originala cea cu comenzi,asta in cazul in care nu vrei sa mai folosesti alarma)
                            Last edited by petroman; 1 March 2011, 23:23.
                            Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

                            Comment


                            • Nu se poate face aces lucru. Mai este explicat de cateva ori pe threadurile ce tin de alarme. UCH-ul comanda stingerea plafonierei cand toate usile sunt inchise doar la receptionarea codului de radiofrecventa al cheii originale. Tot atunci dezactiveaza si butonul de inchis / deschis de pe plansa de bord.

                              Unitatea cheii briceag se leaga ca si orice alta unitate de alarma - la firele care duc la butonul de inchis / deschis din bord.
                              GL-22-TOF

                              Comment


                              • si uch-ul nu potae fi convins sa accepte un semnal exterior de inchidere usi. e chiar stupid asa....

                                ma gandeam sa duc semnalul de inchis usile prin circuitul original al cheii, plasate undeva in spatele bordului. asa se incuie ca "de la mama ei".
                                Last edited by razvanamza; 1 March 2011, 23:24. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google