Cheie Briceag Gen Vw

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • eu poate nu m-am facut inteles,alarma se leaga in paralel cu modulul original de inchidere a masinii si de aceea ce face cheia originala la inchiderea masinii face si alarma ...inclusiv stingerea becurilor plafoniere si tot progresiv se sting,iar eu mai am legat si un modul ce inchid si geamurile uitate intre deschis(alarma am montato la cineva care se ocupa numai cu asa ceva ,nu am incercat io noi experimente)
    Last edited by petroman; 1 March 2011, 23:32.
    Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

    Comment


    • Da-mi voie sa cer un clip in care sa se vada ca se stinge plafoniera la incuierea masinii din cheia briceag.
      GL-22-TOF

      Comment


      • sigur de ce nu trebuie convinsi si cei gen "Toma Necredinciosu" il postez maine
        Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

        Comment


        • @danielliviu - nu inteleg eu bine sau tu spui ca plafoniera nu se stinge la inchiderea masinii din telecomanda alarmei?
          If it ain't broke, don't fix it!

          Comment


          • cam asa ceva am inteles si io,nu crede ca plafoniera se stinge chiar si progresiv daca masina e inchisa cu o alta telecomanda decat cea de fabrica"gresit"
            Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

            Comment


            • asa stiu si eu, si asa e si la mine, odata montata o alarma sau un modul de inchidere centralizata, plafoniera nu se mai stinge imediat cu armarea/inchiderea masinii ci dupa 30 de sec.

              Comment


              • Daca e asa, e absolut eronat.

                Plafoniera se stinge progresiv si la incuierea masinii din alarma. Spun asta din experienta personala - si la Logan (alarma Maat), si la Clio (alarma K-9 Classic) - plafoniera se stingea la armare.

                La ambele masini alarma a fost montata in paralel cu inchiderea de pe cheia masinii, astfel incat sa le pot folosi dupa plac.

                Edit: @aleczs - da, la armare se stinge dupa 30 sec.
                Last edited by Niki; 2 March 2011, 00:01.
                If it ain't broke, don't fix it!

                Comment


                • chiar si inainte de a monta alarma se stingea la 30 secunde de la armare
                  Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

                  Comment


                  • La inchiderea de pe cheie se stinge imediat.
                    If it ain't broke, don't fix it!

                    Comment


                    • eu indiferent cu ce o inchid, cu alarma sau cu cheia originala(fara alarma)se inchide progresiv ,dupa 30 sec ,chiar si inainte de a monta alarma era la fel.(ceea ce nu mai pot dovedi acum)
                      Last edited by petroman; 2 March 2011, 00:18.
                      Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

                      Comment


                      • Exact la asta ma refeream si eu - la incuierea din cheia originala plafoniera se stinge imediat. Altfel se stinge dupa 30 sec, progresiv.
                        Ideea era sa se poata face sa se stinga imediat la incuierea din cheia briceag/ alarma.
                        GL-22-TOF

                        Comment


                        • Presupun ca mai trebuie un fir in uch, a mea e ambiance, deci nu are inchidere pe cheie, iar plafoniera se stinge la 30 de secunde de la inchiderea ultimei usi, nu de la armare, si sunt sigur ca si la voi la fel, ce, daca nu mai inchideti din cheie, sau alarma, nu se mai stinge plafoniera?
                          sigpic

                          Comment


                          • daca se stinge progresiv inseamna ca masina aia nu "stie" ca este incuiata! de asta raman active butoanele din bord i se fura rotile de rezerva!

                            Comment


                            • razvanamza
                              daca se stinge progresiv inseamna ca masina aia nu "stie" ca este incuiata! de asta raman active butoanele din bord i se fura rotile de rezerva!
                              ori nu sunt roman ori fraza nu e explicata pe intelesul romanilor (eu am citit ce ai scris dar nu am inteles nimic din ce ai vrut sa zici)
                              Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

                              Comment


                              • si se fura rotile . totusi si daca descui masina, butonul acela se reactiveaza....mai ramane de descoperit cu "stingi" lumina din interior cand activezi alarma!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google