blocare comanda bi-xenon pe faza lunga

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    hei, daca problema o remediezi pe loc adica ai la indemana 2 becuri halogen si le montezi in locul xenonului nu are ce sa iti faca dar asta doar daca e rarul cu politia daca e decat politistul nu cred ca poate sa stie el de lumina ca nu bate bine ca nu are lupa ca e xenon ii zici ca e halogen sa demonstreze
    laureate 1.5l, albastru marin

    Comment


    • #62
      ce instalatii imi recomandati ? la un pret rezonabil 300-350 lei
      Ce durata de viata are un bec xenon?
      Cam cat de des te opreste potitia ?
      PS: as vrea un kit bixenon ori xenon+halogen 6000k. Ce imi recomandati?
      Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

      Comment


      • #63
        In aceasta seara am stat de vorba, la intalnirea saptamanala, cu cineva despre Xenon-ul pt. logan si am inteles ca majoritatea au avut probleme ( inclusiv eu ... se arde unul dintre becuri ... in timp ) si am renuntat la instalatia respectiva din lipsa de bani, mai ales, pentru ca becurile pe care ar trebui sa le cumpar ar costa cam cat e o alta instalatie noua ( nush ce firma exact ), iar instalatia pe care am avut-o pe masina era de 55W ... si mai ramane de rezolvat, in timp, acea problema cu blocarea comenzii pe faza lunga - faza scurta ( dupa mine este ceva ori din instalatia electrica a masinii sau ceva din soft ?!?! ... )
        http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ul_meu-t22912p3.html

        Comment


        • #64
          deci nu se prea merita xenon pe logan ? in concluzie
          Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

          Comment


          • #65
            nu prea, decat daca vrei sa ai alt design cu luminarea pe xenon
            laureate 1.5l, albastru marin

            Comment


            • #66
              eu am de 2 ani bixenon pe masina si nu am avut nici o problema cu politia iar in legatura cu vizibilitatea este ff buna tin sa spun ca sunt de 6000k
              Last edited by Ady-bac; 11 January 2010, 21:37. Reason: lipsa

              Comment


              • #67
                Am si eu niste intrebari mai de incepator asa;

                problema cu blocajul pe faza lunga apare doar la bi-xenon, sau si la xenon normal? Apare si daca imi iau faruri din alea cu lupa?
                Problema apare si la kiturile mai scumpe? Nu alea la 2-3 mil, am vazut ca mai sunt si la 5-6 mil.
                multumesc
                Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                Comment


                • #68
                  2 ani de zile, fara probleme cu politia de 35w 6000k

                  Comment


                  • #69
                    pe faruri stock? probleme cu becurile, balasturile ati avut ?
                    si vad chiar vad bine? am inteles k fara lupe degeaba pui xenoane
                    Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                    Comment


                    • #70
                      sal problema cu comutarea de pe faza scurta pe aia lunga se rezolva adaugand in mufa ramasa libera de la far un releu de 30A

                      Comment


                      • #71
                        Eu personal am incercat cu acel releu de 30A si nu a mers.Am luat un rezistor de 5W si 100omi si functioneaza.Pt. cei din Iasi gasesc rezistorul la un pret de 0,5 ron

                        Comment


                        • #72
                          Originally posted by Ady-bac View Post
                          eu am de 2 ani bixenon pe masina si nu am avut nici o problema cu politia iar in legatura cu vizibilitatea este ff buna tin sa spun ca sunt de 6000k
                          asa ziceam si eu sa nu zic, ca am pierdut banii, sincer si eu am tot xenon dar nu bate cine stie ce repet decat ca design una e alb una e maro-galben
                          laureate 1.5l, albastru marin

                          Comment


                          • #73
                            am citit tot topicul dar am ramas nedumerit
                            sa imi iau xenon sau nu ?
                            DACIA LOGAN

                            Comment


                            • #74
                              alegerea ta
                              laureate 1.5l, albastru marin

                              Comment


                              • #75
                                Chiar se merita xenonul pe masina .. ai si alta vizibilitate .. si schimba si imaginea masinii .. nu se merita faruri cu lupa .. caci chiar daca ii pui xenon nu vezi nimic cu ele .. cine are stie ce vorbesc .. iar ca sa nu ai probleme iti cumperi un kit bi-xenon mai bun .. nu orice chinezarie ..

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google