Cum Dau Jos Ornamentul Negru De Deasupra Stopurilor?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cum Dau Jos Ornamentul Negru De Deasupra Stopurilor?

    Salutare.Am un M C V si as dori sa ii dau jos ornamentul de plastic negru de deasupra stopurilor spate.Am desfacut suruburile ce sunt la vedere dar nici macar nu se misca.Aveti vreo idee cum se scoate?ca nu vreau sa trag de el si sa il rup.

    Merci anticipat
    sigpicPasionat de MCV si natura

  • #2
    Cred ca cei ce stiu nu au vazut.Daca nu se gaseste sa imi spuna cineva o sa il desfac eu cumva.Pina la vara cind am de gind sa bibilesc una alta mai e timp.Nu am insistat prea mult dar are el vreo chichita.
    sigpicPasionat de MCV si natura

    Comment


    • #3
      m-as risca eu sa fac un experiment, dar sa ajung pana la Vatra Dornei
      In fiecare sambata, ora 17 - Valea Aurie, parcarea de langa terenul de football, Sibiu

      Comment


      • #4
        Ornamentele negre de deasupra lampilor de spate are pe langa cele cate 2 suruburi de torx 20, mai are si cate o piulita de 6 pe care le desfaci cu o tubulara de 10 , gaura e dispusa sus in spatele ornamentului exact cum e la lampile de spate dar ca sa ai acces la acea gaura trebuie demontate si ornamentele gri din plastic din interior (atat in stanga cat si in dreapta sunt la fel prinse ornamentele).
        sigpic

        Comment


        • #5
          Merci.De asta imi era frica,dar macar stiu ce scule sa iau la mine cind desfac.
          sigpicPasionat de MCV si natura

          Comment


          • #6
            am incercat si eu sa le dau jos..dar...foarte multa munca pentru a le da jos... plastice..centuri...
            sigpic
            Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

            Comment


            • #7
              Eu vreau sa le vopsesc in culoarea caroseriei.Cred ca dau bine cu stopurile ca este rosu.
              sigpicPasionat de MCV si natura

              Comment


              • #8
                asta vroiam si eu sa fac.... dar la cata rabdare trebuie sa ai.... am renuntat...
                sigpic
                Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

                Comment


                • #9
                  Cind stiu ce am de facut imi fac rost de rabdare de care oricum nu prea duc lipsa.Mai am si momente de nervi dar nu cind trebuie sa fac ceva la masina.Astept vara sa pot lucra pina mai tirziu ca acum cind ies de la munca nu mai vad nimic.
                  sigpicPasionat de MCV si natura

                  Comment


                  • #10
                    In culoarea caroseriri le-am vopsit si eu , sunt multumit de cum arata.
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Citeva poze ceva?Eu oricum sunt hotarit.
                      sigpicPasionat de MCV si natura

                      Comment


                      • #12
                        Poze gasesti aici: http://www.loganclub.ro/forum/my_ph_12_wlg-t30111.html
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          Arata bine.Daca ma uit bine arata ok si bandourile vopsite in culoarea caroseriei.Asa o fac si eu mai la vara
                          sigpicPasionat de MCV si natura

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google