Problema Banchete MCV

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problema Banchete MCV

    Buna ziua.

    De ceva timp am o problema cu banchetele de pe randul din mijloc de la MCV (7 locuri). Nu le mai pot rabata complet. Spatarul cade dar mai departe nu mai merge, sunt blocate si e foarte greu sa urci pe banchetele din spate. Am stat cateva zeci de minute pe sub banchete si am observat ca acel carlig/gheara care le tine blocate pe suporturi au o piedica metalica in fata, piedica ce nu imi dau seama de unde a aparut si cum sa o dau la o parte. Apelez la forum ca nu mai gasesc manualul de utilizare

    Stie cineva o solutie la problema asta ? ca eu deja am ajuns la capatul nervilor.

    Multumesc anticipat.

  • #2
    vezi ca "balamaua"dintre spatar si sezut,are o tija groasa cam de 6',care in capat este aplatizata ,cu un canal care intra pe un "stift" gros;tija aia are rol de siguranta sau piedica,daca o introduci cu gaura pe stift ,sau ridici cumva de ea ,se rezolva problema ;sper ca m-am exprimat clar si ca ti-am fost de ajutor

    Comment


    • #3
      Bancheta mica se basculeaza complet dar cea mare de 2 locuri are unul din cei 2 suporti/piedici blocate, am tras de bancheta si una din piedici ar vrea sa iasa dar cealalta e blocata tapan. Am sa vad cum fac ca e destul de greu sa umblu acolo, nu e loc sa misc nimic. Daca ma gandesc mai bine cred ca asta e si motivul pentru care cei de la Nalba s-au facut ca nu aud la ultima verificare cand le-am spus clar si de vreo 2 ori ca bancheta din spate e blocata (adevarat ca acum vreo 2 ani) dar intre timp nu am folosit mai deloc ultimul rand de banchete dar de ceva vreme au intras in uz tare de tot si mi-a revenit in atentie acel inconvenient. Pana una alta bine ca se basculeaza complet bancheta mica si ca lumea se poate urca lejer fara sa dea cu capul sau cu spatele de cheder si/sau sa imi murdareasca bachetele cu incaltamintea.

      Comment

      Working...
      X
      Anulare DPF
      Politica de Securitate Google