Cablu de acceleratie prea slab!...se poate face ceva?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Si mie mi se pare incomoda la drum lung. Ca e de la pozitie, ca e de la cat de slaba este sau nu pedala e incomoda. Pana si neveste-mii i se pare putin moale. Dupa ce a terminat scoala si am plecat cu masina ori nu accelera suficient ori imi pleca cu scartieli. Acum s-a obisnuit si ea

    Concluzie: este si putin moale si pozitie incomoda

    Comment


    • #17
      Exista o solutie:

      E adevarata problema pedalei de acceleratie obositoare la drum lung. Am incercat sa reglez scaunul: in fata-in spate...sus-jos...tot naspa se simte pedala.
      Solutia am gasit-o din intamplare cand ma plictiseam odata pe sosea: m-am DESCALTAT! Am condus in ciorapi, super! Se simt excelent pedalele si nu mai doare nici glezna nici genunchiul.
      Singura problema e ca trebuie sa ai destul de curat pe jos prin masina.

      Comment


      • #18
        as dori sa conduca o masina ca a mea si cei doi colegi de mai sus care m-au ironizat si atunci poate or sa-mi dea dreptate...asta daca nu cumva au avut decat Logan pana acum!...in 22 de ani de soferie nu am intalnit asa ceva, sa ma dau jos din masina la fiecare 50-100 km sa imi dezmortesc picioarele!

        Comment


        • #19
          Eu zic ca ai alte probleme si ai dreptate,anul trecut mi-au facut cadou parintii un logan asa de....majorat.

          Comment


          • #20
            Majorat la 32 de ani , hai sa recunoastem, loganul nu este prea confortabil la condus
            poate cu alte scaune, poate cu alta pozitie a pedalei de acceleratie!
            sigpic
            "BRABUS" STYLE

            Comment


            • #21
              Nu-i foarte confortabila dar nici cea mai incomoda.Am condus masini mult mai proaste la capitolul confort.

              Comment


              • #22
                Tocmai ce m-am dat jos dintr-un seria 3 (2010-320d) dupa un drum de 80 km.
                Diferenta enorma in legatura cu pedala de acceleratie. Nu am simtit nici cel mai mic disconfort la pozitia piciorului pe acceleratie. Acum,incerc sa gasesc o solutie pentru modificarea la pedala la Logan.
                My Ride ! B - 29 - TmT

                Comment


                • #23
                  da-o dracu, n-am avut probleme pana la sibiu (270km) si tu te lauzi ca intr-o masina cat 5 loganuri ai stat comod 80km? pe distante de-astea sub 200km nu stiu daca are rost sa ne agitam, mie mi s epare ca pe la 200-250 incepe sa-si spuna cuvantul pozitia de condus. totusi, am condus si 800km fara pauze de dezmortire si nu-i un capat de lume. daca lasi scaunul jos, maxim in spate, spatarul relativ drept, nu e chiar obositor. corect, nici cel mai relaxant nu e
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • #24
                    @Vasile: Te-as ruga sa mai lasi din sarcasm. Problema se pune in asa fel incat, nu trebuie ca unii/altii sa-ti suporte mistourile si umorul carcotas. E un avertisment ce include si postarile tale de pe celelalte thread-uri!
                    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                    Comment


                    • #25
                      si pana la urma... exista si o solutie?
                      ca si eu am aceeasi problema... pe un logan de la locul de munca pe motorina, are arcurile de la ambreiaj si acceleratie mult mai ferme si comode la drum lung, a mea cand ma urc pe ea, o cam turez in prima faza, pana se invata piciorul cu... acceleratia...
                      Nu esti beat atata timp cat poti sa zaci intins pe parchet, fara sa te sprijini. (Murphy)

                      Comment


                      • #26
                        Din cate am auzit, dci-urile cu acceleratia pe cablu au montate o contragreutate pe acesta, pentru evitarea transmiterii vibratiilor de la motor la pedala, fapt ce o face mai... "ergonomica". De ce nu si la benzinar?
                        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                        Comment


                        • #27
                          Eu din cate am auzit pe dcI-uri se poate monta cruise control, si la drumurile lungi si pe autostrazi ai scapat de problema pedalei.
                          Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                          Comment


                          • #28
                            E mai ieftin sa schimbi Loganul
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • #29
                              probabil asta e o solutie ,alta ''tigaie'' si scapi de discomfort

                              Comment


                              • #30
                                darksid3 sarcasmul are propriul lui rol in societate si civilizatie, cand 3-4 persoane sustin un adevar iar o alta persoana nu vrea sau nu poate sa priceapa, sarcasmul este ultima solutie civilizata de abordat. Puteai totusi sa-mi lasi macar jumatate de post nu sa-l stergi de tot, nu pentru nr. de posturi, partea cu acceleratia TIR-urilor era chiar pertinenta.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google