Anvelope Pe 195

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Salut! Dintre colegii cu 195/65/15, se confirma ca nu apar probleme tehnice, gen direcție, articulații sau Polițiști curioși?? Am văzut un Logan cu 195/65/15 si arăta bine.

    Comment


    • #92
      Nici o problema tehnica...insa iti dai seama ca daca se uita politia mai atent, sau RAR...
      Deocamdata insa fara probleme

      Comment


      • #93
        Merg pe jențile de origine sau trebue sa îmi iau jenți mai late?

        Comment


        • #94
          Merg, dar arata ca niste cremwursti, ideal ar fi pe 6,5j latime, de origine sunt 6j.
          Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

          Comment


          • #95
            Am eu 195/65/15 pe jante originale si merg bine

            Comment


            • #96
              si eu am tot cautat cauciucuri si nu stiam daca sa aleg 185 sau 195 si dupa mai multe discutii cu diversi dealeri, inclusiv cu un prieten care este broker de asigurari, am constatat ca nu merita sa pun alte cauciucuri inafara de cele din carte...
              daca doamne fereste lovesti pe cineva si nu ai cauciucurile din carte, asiguratorii au posibilitatea sa nu despagubeasca (daca esti tu de vina si treb despagubit celalalt), politia iti poate face probleme (inclusiv retinut talonul), la itp probleme, consum mai mare de carburant (este relativ...), nu iti mai indica bine vitezometrul....si or mai fi si altele...
              Toate aceste emotii ptr 1 cm latime si 0.65 cm inaltime....
              Eu mi-am luat acum o luna (si ieri le-am si montat) cauciucuri NEXEN Blue HD 185/65 cu 160 ron bucata (dot 4115).

              Edi

              Comment


              • #97
                Ai dreptate .....mie mi le a dat un prieten pe gratis pentru ca își vânduse mașina

                Comment


                • #98
                  Pe cei de la RAR nu-i intereseaza cu ce anvelope circuli, in cerificat nici nu sunt specificate dimensiunile anvelopelor.
                  Nu stiu ce vor spune cei de la ITP.
                  Daca vorbim despre accidente, inspector de daune, etc. ... imi rezerv dreptul de a invata din pataniile altora.

                  Comment


                  • #99
                    Salut,
                    Cei care aveti MCV 2, pe carte ce dimensiuni de anvelope sunt trecute?
                    Si eu vreau sa pun 195/65/15 pt iarna (masina vine cu 205/55/16 de vara), dar nu reusesc sa aflu de nicaieri (nici de la Dedeman, nici de la Dacia) vreo informatie in legatura cu dimensiunile de anvelope omologate pe modelul asta de masina.
                    Din ce am observat, 195/65/15 sunt cele mai apropiate ca dimensiune/circumferinta comparativ cu 205/55/16, vreo 0.3%, pe cand 185/65/15 difera cu vreo 1.2%, daca imi amintesc bine..

                    Comment


                    • Anvelopele omologate sunt trecute in cartea de identitate a vehiculului, iar 195/65/15 nu-mi amintesc sa fie trecute.

                      Comment


                      • Uite ca mi-a ajuns si mie cartea si... surprizaaa.. sunt trecute doar 205/55/16
                        Acuma ce fac, am pus deja ghetutele de iarna 185/65/15.. :|



                        Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

                        Comment


                        • Revin tot eu, pentru cei ca mine, care nu știu sa se uite bine )
                          Pe portiera de la șofer, unde sunt trecute presiunile la anvelope, sunt trecute si dimensiunile...
                          185/65 R15
                          195/55 R16
                          205/55 R16

                          Pe carte, deși tanti de la Vocea Clientului și cea de la Dedeman mi-au spus ca vor fi trecute, nu sunt decât cele cu care a venit mașina, 205/55 R16...

                          Comment


                          • Ce scrie in C.I.V. este sfant, nu ce scrie pe usa.
                            Daca vrei sa scrie si-n C.I.V. du-te gata ,,incaltat'' la R.A.R.
                            si le omologheaza (trece in C.I.V.) imediat

                            Comment


                            • Posibil sa apara pe omologarea nationala facuta de producator, doar ca trebuie trecute si în CIV.

                              Trimis de pe al meu ONEPLUS A3003 folosind Tapatalk

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google