Nedumerire Difuzoare Portiere Fatza

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nedumerire Difuzoare Portiere Fatza

    Buna tuturor,am si eu o nedumerire legata de felul cum poate fi schimbat difuzorul montat pe portiera din fatza la Logan,fiindca "huruie" si sant sigur ca are membrana rupta,dar nu stiu cum sa-l demontez si mi-e frica sa nu stric ceva fortand scoaterea capacului.Pentru cine se pricepe,mai e nevoie de demontarea cu totul a fetzelor portierelor,asa cum faceam pe vremuri la Dacia 1300,sau se poate demonta doar sita difuzorului si apoi scoate difuzorul?Schimbul in sine nu e mare lucru,am schimbat difuzoare la multe aparate,inclusiv TV,dar m-ar interesa cum se poate demonta difuzorul cat mai simplu.Mentionez ca am Logan de 1.4 pe benzina fabricat in 2010.Va multumesc.

  • #2
    Daca nu e PH2 se scoate grila difuzorului si apoi se poate inlocui foarte simplu.
    Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

    Comment


    • #3
      Si la PH2 se poate scoate grila difuzorului fata.

      Comment


      • #4
        Ok,dar cum se scoate grila difuzorului?Prin rotire,sau are ceva suruburi?

        Comment


        • #5
          Bagi o surubelnita si fortezi putin, nu are nimic. Daca te uiti atent, vezi ca are si o adancitura unde poti baga surubelnita, acolo unde are clemele. Dar fortezi putin si iese. Incearca in partea de sus!!!!

          Comment


          • #6
            Originally posted by 30_VLD View Post
            Bagi o surubelnita si fortezi putin, nu are nimic. Daca te uiti atent, vezi ca are si o adancitura unde poti baga surubelnita, acolo unde are clemele. Dar fortezi putin si iese. Incearca in partea de sus!!!!
            Asa se procedeaza. Am facut la fel si n-am intampinat dificultati. Recomand acoperirea varfului surubelnitei cu o bucatica de material textil, sa nu deterioreze plasticele.
            Last edited by danut1900; 22 November 2014, 13:34.

            Comment


            • #7
              Ok prieteni,va multumesc,o sa incerc maine,azi am fost ocupat cu lipirea suportului oglinzii interioare de pe parbriz,tot mi se dezlipea si o gaseam cazuta,o lipeam cu superglue si dupa doua-trei saptamani era iar cazuta,acum am luat o solutie speciala pentru lipit oglinzi numita K2 Mega Mirror si sant curios daca se mai dezlipeste.Maine o sa incerc sa demontez difuzorul,sper sa reusesc.Va multumesc!
              Last edited by ggalilei19; 23 November 2014, 03:00.

              Comment


              • #8
                Spor la treaba!

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google