"Topaie" Manerul De Deblocare Stanga La Deschiderea Usii Din Spate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • "Topaie" Manerul De Deblocare Stanga La Deschiderea Usii Din Spate

    La MCV-ul meu "topaie" manerul de deblocare al usii portbagaj la deschiderea 90 grade. Eu am crezut ca este normal pana am vazut un alt MCV, la care manerul nu iese si sare inapoi de 2-3 ori cand deschide portbagajul.

    In timp ce l-am deschis, cand iese in afara, inainte sa sara inapoi, am apasat pe el si intra inapoi fara a opune rezistenta. Se misca liber. Cand este deja deschis la 90 grade, si vreau sa deblochez usa la 180 grade, deja simt ca intervine un arc.

    Este rupt vreun alt arc care ar trebui sa-l tina inchis? Sau a sarit din ceva?

    MCV din 2008.

  • #2
    al meu face la fel, asa a facut de nou. poate era ala defect?

    Comment


    • #3
      Usa din spate, dreapta, nu face la fel. Am intrebat acum proprietarul anterior, si a zis ca de nou nu a facut, numai dupa ce a fost in service odata a inceput manerul sa sara.

      Si la MCV-ul la care nu sare manerul, este luat de nou, din 2007, si proprietar unic, zice ca niciodata nu sarea manerul la deschidere-inchidere.

      Comment


      • #4
        La Dokker nou - 3 buc diferite face la fel. Sare manerul de deblocare la 180 grade cand deschizi usile.
        GL-22-TOF

        Comment


        • #5
          Salut,

          Si la MCV-ul meu a inceput sa faca figuri usa din stanga(cea mica),mai exact cand deschid usa la 90 de grade imi topaie manerul care imi permite sa deschid usa 180 de grade. M-am uitat dupa un arc rupt dar nu am vazut nimic.Masina a fost luata de noua si nu facea asa,recent se manifesta acesata anomalie. Cand ajung cu masina la service ii intreb pe cei de acolo poate imi dau un raspuns.

          Comment

          Working...
          X
          Anulare DPF
          Politica de Securitate Google