Mcv 2017

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by zaqwsxcderfvbgtyhn View Post
    De ce ar pica? In mod normal robotizata face acelasi lucru pe care il face omul, dar mai eficient!

    Sent from my SM-G900F using Tapatalk
    Bnuiesc ca la asta se referea Andyno când a spus ca daca e manuala merge bine. Nu vreau sa intram in polemica si sa fim off-topic.
    A mea nu are face-lift, este modelul prestige.

    Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

    Comment


    • #32
      Mcv 2017

      Azi 10.01.2017 am pretul final pentru masina:12730 euro livrare pana pe 8 feb

      Comment


      • #33
        Felicitari si multa vaselina pe la incheieturi. Ionutz...unde locuiesti mai exact ca nici pe google maps nu gasesc )

        Comment


        • #34
          Onesti Jud Bacau orasul Nadiei

          @Andyno ce masina ai?
          Last edited by puscoiuionut; 11 January 2017, 19:58. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • #35
            Passat b 5.5 2005. Vezi la profil la tine ca scrie Oneti!...nu Onesti

            Comment


            • #36
              Salut! Felicitari pentru achizitie. si eu ma gandesc la un logan prestige, 1.5 easy-r, dar berlina. O intrebare am: doar 500 de euro ti-au facut discount de la dealer? si la ce dealer ai fost?

              Comment


              • #37
                Masina este MCV prestige 1.5 dCi 90 cp,pe langa tot ce implica aceasta versiune am mai "pus" pe ea:MEDIA NAV si PACHET SECURITATE(Cruise control ) care include volan si schimbator piele.discount total 900 euro---500 ca este prestige si alti 400 program fidelizare (a 2 Dacia cumparata dupa cea din 2010) Dealer DEDEMAN AUTOMOBILE.azi au zis interval predare 20-24 ianuarie

                12730 euro total,au zis (DEDEMAN)ca imi dau gratuit presuri de origine Dacia si nu platesc numerele rosii
                Last edited by puscoiuionut; 17 January 2017, 22:43. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • #38
                  [ATTACH]518245[/ATTACH][ATTACH]518246[/ATTACH][ATTACH]518247[/ATTACH][ATTACH]518248[/ATTACH][ATTACH]518249[/ATTACH]

                  Comment


                  • #39
                    S-o stapanesti sanatos! Cred ca statea mai bine topicul pe aria, Jurnal de bord!

                    Comment


                    • #40
                      Salut,

                      Ne-am decis si noi sa ne luam o masina. As merge pe MCV Prestige 0.9 TCE. As fi vrut robotizata dar am citi cateva forumuri si se pare ca ar fi ceva probleme. Ina cest caz, o sa aleg Navi-ul + camera + schimbare culoare. Parca iese la 12.200. O sa o iau prin credit + Rabla. Voi spuneti ca pot sa obtin si pret mai bun? Adica exista si altceva in afara de pretul de lista? sau aceste promotii se aplica doar la cash?

                      Mersi.

                      Comment


                      • #41
                        Salutare,
                        Aseara am avut o discutie mai lunga cu un fost agent de vanzari de la ei, care imi recomanda sa nu merg pe motorul 0.9TCe pt MCV. Spunea ca pt Loganul berlina e perfect, dar ca pt MCV (eu vreau si varianta Stepway) ar fi prea mic. Iar singura alternativa ar fi doar 1.5-ul diesel, cu saltul de pret considerabil.
                        Vad ca sunteti cativa pe aici cu motorul de 0.9, lamuriti-ma si pe mine, va rog, cum e cu consumul si cu puterea daca ati mers cu ea incarcata?
                        In plus, spunea ca are spatele destul de usor si iarna cam fuge de spate daca nu ai ceva mai greu in portbagaj..
                        Toata discutia asta mi-a cam dat calculele peste cap, ca eu ma hotarasem deja la un Prestige, 0.9TCe ...
                        Multumesc

                        Comment


                        • #42
                          Daca ne uitam putin pe specificatii:

                          Dacia Logan 0.9TCe, mase (min-max): 1.092 - 1.179
                          Dacia Logan MCV 0.9TCe : 1.165 - 1.239

                          (nota: am pus varianta cu EasyR, e diferenta de 5kg intre manual si robotizata deci irelevant)

                          Vorbim de o diferenta intre 60 si 73KG intre ele (din specificatii).

                          Un MCV are greutatea unei berline + un pasager (usor) as zice.

                          ~~~~

                          Vrei cu Easy-R? Aici ai un avantaj la diesel: cutia in 6 trepte.

                          ~~~~

                          Legat de instabilitate: iti pot spune ca pe teren ud (ploaie torentiala) nu fuge spatele asa usor (am testat personal intr-o zona libera, non-rutiera). Pe zapada nu am apucat sa o testez inca.
                          I have no special talent. I am only passionately curious.

                          Comment


                          • #43
                            Multumesc pentru raspuns, Silviu.
                            Nu, nu ma intereseaza, deocamdata, Easy-R, merg pe cutia "clasica"
                            Inseamna ca pot ramane la varianta mea.. :P

                            Comment


                            • #44
                              Evident ca da. Ai vorbit cu unul care nu stia despre ce este vorba.
                              Plus ca MCV are spatele mai greu ca berlina.
                              Puteai sa te uiti in fisele tehnice la ambele variante atat la performante cat si la greutate spate etc...

                              Comment


                              • #45
                                sal are cineva dacia mcv motor 0.9 turbo gpl 2017 familiara cum merge consum etc ms

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google