Problema Filtru Motorina Logan MCV

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problema Filtru Motorina Logan MCV

    Acum 1 luna am fost sa imi fac revizia de 20.000 la golanul meu MCV 1.5 dci 7 locuri full + abs. Masina a fost cumparata din Spania anul trecut in octombrie.
    A aparut o mica problema. Cei de la reprezentata mi-au schimbat tot mai putin filttru de motorina care " nu am mai vazut pana acuma" . Cica dupa spusele lor nu au mai vazut filtru din asta ca se pare ca e fara sonda pentru apa in combustibil etc... Mi s-a spus ca il vor comanda si ma vor suna cat de curand pot. AM asteptat mai bine de o luna jumate timp in care am mai facut 3.000 de km si ieri i-am sunat si mi s-a spus sa vin ca au filtru. Astazi am fost si le-am explicat povestea cu filtrul si au pus masina pe stand si stupoare... NU se potriveste nici un filtru din care au ei si ca nu mai exista asa ceva si nu il pot comanda si ca tre sa schimb sonda. Deci va rog o mana de ajutor....

  • #2
    Incearca sa faci o poza.Poate e de clio sau megane...Imposibil sa fie al tau unicat.

    Comment


    • #3
      Logic ca nu e unicat , dar ma enerveaza ca astia sunt prosti si sa ma duc sa le zic : Uite frate din asta sa imi comanzi !

      Comment


      • #4
        Trebuia sa existe si filtru cum ai u...Poate nu au aia chef de munka...Eu cumpar filtru de motorina de Renault clio 3..Si se potriveste perfect..

        Comment


        • #5
          Trimitemi pe PM codul VIN si am sa incerc sa te ajut cu codul filtrului

          Comment


          • #6
            Ce norma de poluare este motorul tau? Euro cat?
            tema, ideea si morala este banii
            banii este fericire restu' tot e amagire

            Comment


            • #7
              Daca iti trebuie, iti pot da codul si il comanzi la alt dealer.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • #8
                @FirePcMaster vad ca esti din timisoara dute la ciclop daca nu au pe stok aduc in 3zile eu acolo comand nu am avut probleme cu ei

                Comment


                • #9
                  uite-ti filtrul aici e vorba de euro 4
                  http://images.spritmonitor.de/248421.pngPrestige1.5dci

                  Comment


                  • #10
                    Deci nu stiu daca va vine sa credeti dar nici pana acuma nu am rezolvat problema cu filtru de motorina. Astazi o sa incerc sa il gasesc o solutie ( ma plimb in toata Timisoara ). Nu am mai circulat decat 2.000 de km cu masina in ultimele 5 luni. Ideea e ca peste tot unde am fost nu gasesc filtru compatibil . Vor sa schimbe sonda ( sau ceva in genul ) de care se prinde filtru ( habar nu am ) dar nu am de gand sa fac asta ( tinand cont ca ma costa si treaba asta ). Daca masina asa a fost gandita nu inteleg ce nu e in regula. Sa fie majoritatea service incompetente ? Deci nu imi vine a crede. Filtrul nu are senzor de apa. Motor Euro 4 1.5 dCI 70hp. O sa citesc si codul de pe filtru ca deja l-am uitat si o sa il postez. Am incercat si la service particulare sa il schimb :|

                    Comment


                    • #11
                      are dreptate medi_pro filtru e de delphi

                      Comment


                      • #12
                        mari prosti pe la dacia service cred ca sunt cei mai idioti unde iau gasit la oiiiiii??
                        Duster 4X4 1.5 dci 110 magarusisigpic

                        Comment


                        • #13
                          exista diferente intre filtrul de motorina de logan berlina si cel pentru MCV?

                          Comment


                          • #14
                            Nu, e acelasi motor, acelasi filtru.
                            ECUFix
                            Please don't visit my homepage!

                            Comment


                            • #15
                              Nu sa mai zis nimic de filtru.Sa rezolvat treaba?Eram curios.

                              Sarbatori fericite!
                              sigpicPasionat de MCV si natura

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google