Maner Plastic Retractabila Portbagaj MCV

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Maner Plastic Retractabila Portbagaj MCV

    Va salut

    Am o intrebare, a reusit cineva sa adapteze un maner de plastic la retractabila din portbagaj?

    Cred ca este nevoie de ceva din plastic pentru ca daca esti murdar pe maini, in timp materialul se imbacseste si va arata urat.

    Multumesc
    Attached Files

  • #2
    la lodgy are asa ceva, la mcv nu, ar fi o idee f buna sa putem face ceva

    sigpic

    Comment


    • #3
      Si oare nu s-ar putea adapta manerul de la Lodgy? Ar fi foarte bine, intr-adevar..
      Tot legat de retractabila asta, se poate scoate/demonta usor? Nu am incercat dar ma gandesc ca va veni si ziua cand voi avea nevoie de generosul spatiu dat de portbagaj + locuri spate, iar retractabila aia sta acolo fix in mijloc, ca o bariera..
      Last edited by 77sky; 24 July 2018, 22:10.

      Comment


      • #4
        Originally posted by RadrianO View Post
        Si oare nu s-ar putea adapta manerul de la Lodgy? Ar fi foarte bine, intr-adevar..
        Tot legat de retractabila asta, se poate scoate/demonta usor? Nu am incercat dar ma gandesc ca va veni si ziua cand voi avea nevoie de generosul spatiu dat de portbagaj + locuri spate, iar retractabila aia sta acolo fix in mijloc, ca o bariera..
        Se scoate foarte usor impreuna cu tavita, printr-o simpla tragere.

        Comment


        • #5
          intai ridicare si apoi tragere

          sigpic

          Comment


          • #6
            Eeeee, in sfarsit inca ceva de urmarit, ma intereseaza si pe mine, eu chiar ma gandeam sa caut pe ca dezmembrari o masina lovita in spate de la care sa pot lua la un pret de chilipir acel maner si sa-l adaptez la mine decupand cu grija in acel loc. Sunt multe modele de masini de la care se poate lua acel maner.

            Comment


            • #7
              Originally posted by danut.benghiu View Post
              Eeeee, in sfarsit inca ceva de urmarit, ma intereseaza si pe mine, eu chiar ma gandeam sa caut pe ca dezmembrari o masina lovita in spate de la care sa pot lua la un pret de chilipir acel maner si sa-l adaptez la mine decupand cu grija in acel loc. Sunt multe modele de masini de la care se poate lua acel maner.
              Asta e si planul meu, ca separat sa cumparam acel maner de la Dacia se pare ca nu sunt sanse

              Comment


              • #8
                Pai sanse nu cred ca sunt sa cumperi de nou nici de la alt dealer acel maner dar eu am vorbit deja pe la dezmembrari si am ceva promisiuni de pe late marci, o sa decupez ruloul meu in zona respectiva si o sa adaptez manerul si revin cu poze cand rezolv. Nu cred ca va fi mare inginerie aceasta adaptare. Este mai greu de gasit pentru ca poate fi luat doar de la vreun rulou stricat, altfel nimeni nu strica un rulou bun pentru un plastic.

                Comment


                • #9
                  asa m-am gandit si eu sa intreb pe la dezmembrari care are un rulou defect sa iau acel maner.
                  Urmeaza sa merg zilele astea.
                  Asteptam poze.
                  Last edited by 77sky; 27 July 2018, 18:07.

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google