Achizitie Logan Mcv Facelift

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Achizitie Logan Mcv Facelift

    M-am hotarat sa cumpar un logan mcv 5 locuri bugetul 9000 euro,vreau sa-l folosesc pt un mic buisnes adica sa-l iau pe post de masina utilitara,nu o sa car chesti grele ci mai mult voluminoase,m-am gandit sa iau varianta de 1,6 mpi modelul de baza 8800 euro sunt alergic si nu suport AC-ul ,ce ma deranjeaza este cu nu pot pune mai multe airbeguri pe el , sa iau o varianta de top doar pt airbeguri geamuri electice fata si inchidere centralizata nu mi se pare rentabil,ce ma sfatuiti?
    o sa fac cam 10000-15000km pe an
    cat de proasta este tabla de pe logan este la fel ca cea folosit la inceputuri?
    ms de raspunsuri
    Last edited by ryobi; 12 November 2008, 03:24.

  • #2
    Eu nu cred ca au schimbat ceva la tabla.......Ma indoiesc de lucrul acesta!

    Oricum m-ai mult de 4 airbaguri nu poti pune de el......
    Felicitrari de achizitie!

    Comment


    • #3
      perfecta alegerea

      Folosesc un MCV 1,5 dci de 6 luni de zile .Pot sa zic ca nu am avut nici o problema.Cara,trage si impinge daca e nevoie.Si ca masina de plimbare e la fel de utila

      Comment


      • #4
        Daca vrei pentru carat iti recomand un VAN cu ceva optionale pe el.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #5
          Eu zic ca nu merita de nici o culoare vanul asta diferenta intre el si un mcv este 450 euro la acelasi nivel de dotari si motorizare,nu merita nici de-o culoare

          Comment


          • #6
            Vroiam sa intreb din posesori de logan ati reusit sa negociati ceva cu dealeru sau sa primiti ceva moaca daca ati cumparat cu banu jos?

            Comment


            • #7
              Depinde de dealer, poti primi covorase, player audio, alarma sau altele.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • #8
                Originally posted by georgeand21 View Post
                Eu nu cred ca au schimbat ceva la tabla.......Ma indoiesc de lucrul acesta!

                Oricum m-ai mult de 4 airbaguri nu poti pune de el......
                Felicitrari de achizitie!
                Absolut toata tabla de la exterior este galvanizata!

                Comment


                • #9
                  Am citit prin presa ca in perioada urmatoare dacia o sa fac niste reduceri consistente la toate modelele uni ziceau ceva de 2000euro, pt a se adapta pietii auto care este in regres,daca politica de vanzare si marketing nu o sa fie in pas cu vremurile dacia o sa fie un vis frumos in cel mai rau scenariu posibil.Sper sa nu se ajunga aici

                  Comment


                  • #10
                    Om traii si om vedea,la cum mere piata auto.S-ar putea sa fie ceva reduceri,dar nu cred ca tocmai de 2000 de euro.........

                    Comment


                    • #11
                      @Daniel68: Tabla e galvanizata partial, nicidecum total!
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by ryobi View Post
                        Am citit prin presa ca in perioada urmatoare dacia o sa fac niste reduceri consistente la toate modelele uni ziceau ceva de 2000euro, pt a se adapta pietii auto care este in regres,daca politica de vanzare si marketing nu o sa fie in pas cu vremurile dacia o sa fie un vis frumos in cel mai rau scenariu posibil.Sper sa nu se ajunga aici
                        Frate,ti-ai propus un buget de 9000 ca sa faci afaceri cu MCV-ul .Vrei reduceri de la dealeri ? Numai Automobile Dacia face oferte speciale sau promotionale.
                        Documenteaza-te din mai multe surse,urmareste toate sursele de informatii:scris,audio,vizual,net si iti vei face o parere despre momentul cand sa cumperi.Doar esti business-man.Bafta !
                        PS: pentru toti forumistii de aici ,loganul este o REALITATE FRUMOASA .Toti ne bucuram de el.

                        Comment


                        • #13
                          Are tata MCV faci de toate cu unu de ala ;) au incaput 14 saci de prune in el (cu scaunele rabatare) incape tot ce vrei ... ;) ii mai pui si o batcuta (daca optezi pt varianta cu 7 locuri) pt ca atunci cand toate locurile sunt folosite nu prea mai ai loc de depozitare ... ... Tata are 1.5 dci 70 caluti (trage impinge si consuma putin .... )

                          Comment


                          • #14
                            Eu de curand mi-am achizitionat un mcv phase 1 da stiu tu zici phase 2 dar phase 1 au reduceri de la 500euro pana la 900 mai ales culori mai putin cumparate si modelele care sunt mai multe pe stoc... Eu unu nu am primit discount ptr ca ce vroiam eu era in alta culoare si 5locuri , eu am vrut 7... Deci dute pe la dealer intreaba de oferte... Eu am primit presuri , aparatori noroi si o sampanie si poze cu fata de la vanzari si masina...

                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Buna masina ,imi plac masinile spatioase dar dupa cum stiti in bucuresti exista problema locurilor de parcare de abia gasesc loc de parcare pt. Berlina dar pt un mcv daca statea la curte chiar imi cumparam se merita pe bune.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google