Panouri Usi Dezlipite

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Panouri Usi Dezlipite

    Am un logan MCV de 1 an jumate. De vro 1 luna jumate am descoperit ca panourile usilor scartaiau ,ma gandeam ca se aseaza ele , le-am zis la baietii de la revizie ,ei le-au uns , ca dupaia sa constat ca mai rau le-a facut , panourile mai au putin si cad .. Se vede masticu dezlipit , panourile nu au fost demontate deloc pana acu ;) ..... Tinand cont ca masina are numa 34000km si mersi pe drumuri normale ... Vro 1000 mersi pe drumuri de tara....Acu cand o sa ma duc la revizia de 40000 km ce sa ii spun lu Gigel de la revizie ??
    Last edited by NPoWer; 14 November 2008, 22:29. Reason: uitasem sa pun poze

  • #2
    Pe langa acel mastic, ele se prind in niste braduti.Vezi sa nu te fi lasat fara ei

    Comment


    • #3
      Gramatica asta m-a ajutat si am pus si pozele ;) .... Si cand apas in ele se duc apasa ... Cred ca distanta intre panou si usa e de 3-4 mm ...
      Attached Files

      Comment


      • #4
        Dute inapoi si arata-le ce au facut.!
        sigpic
        !

        Comment


        • #5
          Du-te la ei si spune-le sa-ti puna inapoi si bradutii de plastic si suruburile de prindere. Si ssa-ti curete masticul vechi si sa puna altul. Sa faca o treaba ca la carte, altfel ameninta-i cu Vocea Clientului si OPC.... E bataie de joc ce au facut ei acolo.
          Suntem destui care am dat jos fetele de usi (eu de vreo 3-4 ori) si nici nu se cunoaste...
          GL-22-TOF

          Comment


          • #6
            Din cate vad ai nimerit la un om care nu avea de a face cu reparatiile... Nu aveau ce sa unga, in nici un caz! E o bataie de joc! Mergi inapoi si cere remedierea problemei, ameninta-i ca suni la Vocea Clientului.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • #7
              Da .... Asa o sa fac si m-am uitat si la "braduti" si sunt si aia rupti .... Sa nu ii bati ca eu nu am tras de panouri sau altcineva ....... Si cu instatlatia electrica am avut porbleme de au schimbat-o si au pus-o foartea aiurea ca sa o puna cum trebuie trebuia sa dea motoru jos si le-a fost lene la baieti ..... Deci pe scurt masina a fost montata de niste gigei caer nu prea stiu ce si cum sa monteze ...
              P.S.: ce bn ca nu ati boservat cat de murdata rea masina in prima poza ;)

              Comment


              • #8
                Sti ce cred eu?
                Acolo ascunde tatal tau banii...Si d'aia s-au cracanat asa panourile...

                Comment


                • #9
                  Doamne dar unde ai fost la revizie,ca in viata mea eu nu am auzit macar dar sa mai si faca cineva asa ceva adica sa unga panourile de usi.Ai dat peste niste imbecili (e putin spus imbecili)asa ca dute in alta parte la revizie daca vrei sa mai ai masina buna,parerea mea,si da panourile jos si curatele de masticul vechi si pune altul si braduti noi daca vrei sa fie ok.Si eu am tot MCV dar e ok totul la el ,la tine a umblat careva pe la usi ..........
                  Un elogiu de trei minute şi o lacrimă de-o clipă nu scuză o neglijare care se măsoară în ani sau decenii.

                  Comment


                  • #10
                    Ce imbecili?! Asta e loganu, dupa o luna si jumatate sa arate in felul asta.Parca's facute norma loganurile astea.

                    Comment


                    • #11
                      TWeetY banii ii ascunde pe card ;) ))) sa sti da daca ii ascundea acolo indrepta si usa spate stanga ;) ca s-a indoit oleac in parcare

                      Comment


                      • #12
                        Ce tip de mastic se foloseste pentru panourile de usi,cum se cheama si pe unde se gaseste?

                        Comment


                        • #13
                          Nu se gaseste de cumparat.
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • #14
                            Eu am gasit mastic universal gri si am folosit din acela la portiere nu stiu pretul dar se gaseste

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by andrei View Post
                              Nu se gaseste de cumparat.
                              Da astia de la service au obtinut contract de exclusivitate? In Romania eu stiu ca gasesti orice...

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google