Primele impresii la bordul unui MCV dCI 85 hp

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    iti multumesc mult ,Andrei...am cautat in siteuri in itlaia sau germania, diferenta de pret este de pina la 3000 de euro, am vazut in italia logan MCV la 15,900 de euro, un 1,5 de 85 de cai...in plus daca l-as inmatricula acasa as plati asigurarea si impozitul mult mai putin...am un 1,2 pt care platesc aproape 900 de euro pe an
    iar impozitul aproape 100...

    Comment


    • #62
      Daca o inmatriculezi in tara, platesti si taxa de prima inmatriculare, de vreo 170 euro, plus numere rosii 50 euro, plus RAR-ul si alte cheltuieli.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #63
        si tot nu ajung la 3 4000 in plus

        Comment


        • #64
          cu ce cauciucuri vine din fabrica mcv-ul?

          Comment


          • #65
            Originally posted by cristi_p
            cu ce cauciucuri vine din fabrica mcv-ul?
            Difera in functie de nivelul de echipare al masinii. A mea a venit cu Debica.

            Comment


            • #66
              Originally posted by Sp!ke
              Difera in functie de nivelul de echipare al masinii. A mea a venit cu Debica.
              Daca la Laureate vine cu Debica, atunci la Ambiante cu ce vine echipata? )
              Am comandat azi un mcv laureate de 1.6 16v, si eram curios cu ce mi-o dau :p

              Comment


              • #67
                bai 1.6 16v inseamna ca e Laureate... ai prins vreo oferta ceva?

                sigpic

                Comment


                • #68
                  Originally posted by sonykel
                  bai 1.6 16v inseamna ca e Laureate... ai prins vreo oferta ceva?
                  daca prin oferta te referi la garantia extinsa gratuita si la airbag-urile laterale tot gratuite, atunci da. Daca te referi la faptul ca am zis si laurete cu toate ca am scris inainte 16v, nu, nu am prins nici o oferta :down:

                  Comment


                  • #69
                    Originally posted by cristi_p
                    Am comandat azi un mcv laureate de 1.6 16v, si eram curios cu ce mi-o dau :p
                    Ai pus ABS pe ea?
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • #70
                      Originally posted by andrei
                      Ai pus ABS pe ea?
                      Da, am pus ABS, iar dupa ce vine, o sa aiba si senzori de parcare, alarma Viper si casetofon + boxe sony (by the way, la mcv boxele in spate sunt in usi (nu m-am uitat)? si cumva sunt toate de 13?). Si nu o sa fie montate la dealer.

                      Comment


                      • #71
                        cristi cand iti vine??? ce culoare si ce optionale iai mai pus???

                        sigpic

                        Comment


                        • #72
                          Originally posted by sonykel
                          cristi cand iti vine??? ce culoare si ce optionale iai mai pus???
                          Ar trebui sa soseasca cam pe 10-12 decembrie. N-am pus alte optionale, asta-i tot ce are in plus fata de Laureate (ABS, airbaguri laterale, si garantia extinsa). Culoarea e alba (artik, sau cam asa ceva).

                          Comment


                          • #73
                            deci cam ca si a mea(doar ca eu astept din septembrie)... tind sa cred ca 1.6 16v se fac foarte putine...

                            sigpic

                            Comment


                            • #74
                              salutare!
                              de 2 zile nu mai dorm bine, transpir noaptea......citesc in prostie forumuri dedicate...
                              ma gandesc de cateva luni bune la logan mcv 1,6 16v sau 85 dci, pareri impartite binenteles...asa ca am comis-o pe data de 5 noiembrie...m-am dus la dealer unde facuse-m prima data test drive pt 16v, am facut bon de comanda pt 85 dci...seara am visat urat!!, a doua zi pt ca tot trebuia sa mai pun la punct detalii am renuntat si am facut comanda noua pt 16v, am ramas masca cand agentul mi-a spus ca masina (laureat, abs, airbaguri laterale, gri comete) este abia iesita din fabrica si la dispozitia clientului (comandata in prealabil de dealer ca sa o aiba in stoc) si ca este in curtea dealerului in 2-3 zile!!! asadar maine 8 noiembrie ar trebui sa ridic masina, acum nu stiu ce sa mai cred...am facut oare alegerea gresita???...om vedea...postez si eu impresii cu prima ocazie

                              ps: sper sa nu fie offtopic, dar sper ca aici sa se faca cele mai bune comparatii daca este cazul, prin prisma posesorilor mcv 85 dci
                              Last edited by Cristi_Xp; 8 November 2007, 13:35.

                              Comment


                              • #75
                                god damn! Eu trebuie sa astept o luna jumate, tot pt 16v. Cred ca esti extrem de norocos. Oricum, sa o stapanesti sanatos.
                                By the way, n-ai cumva niste noroc de vanzare? Poate imi vine si mie mai repede

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google