Cum Infrumusetam Un "mcv" [ Idei Si Sugestii ]

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Sincer sa fiu nu am reusit nicicum sa le dau jos cred ca trebuie desfacut tot ornamendul din interior si ma tem ca trebuie desfacuta si centura si si suruburile de la geamul din spate. Daca e prea complicat cred ca o sa le fac la fata locului . o saa postez si cateva poze cane e gata.
    sigpic

    Comment


    • #77
      CAnnabYS tu vrei sa le vopsesti sau le imbraci in autocolant?
      sigpic

      Comment


      • #78
        Vreau sa le vopsesc dar vreau sa stiu cum le dau jos ... ce naiba sunt ancorate de planetare?

        Comment


        • #79
          Izoleazale si vopsestele pe masina

          Comment


          • #80
            Insfarsit am montat chitul "SUV" dat de uzina pentru MCV...Am sa revin cu poze, dar prima data trebuie sa vopsesc una alta.

            Comment


            • #81
              Asteptam pozele
              sigpic

              Comment


              • #82
                Pana una alta pon io una a unui loganist din Iasi
                Attached Files

                Comment


                • #83
                  A incercat cineva sa vopseasca prelungirea stopuriilor de pe spate in culoarea caroseriei ?

                  Comment


                  • #84
                    Beakssssssssss

                    Comment


                    • #85
                      @mike.Me o sa incerc eu maine daca fac rost de vopsea si daca aflu cum sa le dau jos

                      Comment


                      • #86
                        Deocamdata renunt la gandul vopsirii, am decis sa las o vreme praful sa-si faca treaba si sa vad cum arata dupa aceea. Pragurile si difuzorul spate arata ok doar partea din fata are inca luciul ala dat de silicon...Sper sa scap de el curand. Momentan e in stadiul de prafuire
                        Attached Files

                        Comment


                        • #87
                          Kitul suv pt mcv?
                          unde se gaseste cit costa ce contine?

                          Comment


                          • #88
                            Cu ce ai fixat pragurile? Vreau si sa-mi pun si ma interesaza modul de fixare.
                            Arata bine la tine.

                            Comment


                            • #89
                              Originally posted by cipo View Post
                              Kitul suv pt mcv?
                              unde se gaseste cit costa ce contine?
                              Spoiler central fata, set spoilere fata, set ornament praguri usi stanga- dreapta si difuzor bara spate. Kitul se compara de la concesionari. Cel nevopsit (negru) k al meu costa 1.400 ron si cel vopsit ( cu argintiu) aprox. 1700 ron

                              Originally posted by laoreate1.4 View Post
                              Cu ce ai fixat pragurile? Vreau si sa-mi pun si ma interesaza modul de fixare.
                              Arata bine la tine.
                              De montat nu l-am montat in concesiune ci la Spider Tunning...Este atat de ieftin si il pun atat de repede incat nu are sens sa ma complic cu service-ul. Bucatile din fata si cea din spate are suruburi ascunse + adeziv, pragurile un singur surub in partea din spate si fffff mult adeziv. Arata foarte bine....Isi merita banii si comparativ cu kitul de Sandero care costa 2800 ron, il consider chiar ieftin.

                              AI 10 MIN SA EDITEZI POSTUL
                              Last edited by Guest; 5 September 2008, 18:41.

                              Comment


                              • #90
                                Arata bine cu kit-ul acesta montat...Si da si mai bine la culoarea inchisa.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google