Logan 1.0 SCe 75 CP

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Logan 1.0 SCe 75 CP

    A achizitionat sau a condus cineva Noul Logan/Logan MCV cu motorizarea 1.0 SCe 75 CP.

    Cum se comporta?
    Last edited by angelblack; 20 July 2017, 20:17.

  • #2
    Nimeni, nimic. Am facut testdrive ieri cu 1.0sce si este mai vioi decat fostul 1.2 in oras, mult mai silentios , are discuri frana simple nu ventilate pe fata. Era echipare laureate. Aerul condiționat se simte crunt in oras, are o trepidatie la relanti motorul fiind in 3 cilindrii. Consumul este foarte redus, masina de testdrive avea 7.8media foita de toti. In exterior la 90km/h are sub 5 in oras am inteles ca maxim 9 cu aer si drumuri scurte. Ideala pt economie, deja 6 bucati vin pe taxi in tulcea. Vedem in 3-4luni cum se comporta. Gpl ul este 100% compatibil cu acest motor.

    Comment


    • #3
      O pacaleala de motor. Pacat ca se cumpara asa ceva.

      Comment


      • #4
        E păcăleală pentru ăia fără sondă în curte.

        Ultima redută (BRazilia) a K4M-ul pe X52 l-a trimis la tomberon, cu toate că ăia merg pe etanol fiind înlocuit de H4M 1,6 16v lanț și dublu vvt aka 1,6 SCe și 1,0 SCe - proști rău BRazilieni ăștia
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • #5
          Pardon. O mizerie de motor. Si in 3 cilindri. Masa masinii se apropie de 1200 kg. Excelent motor pt o asemenea caroserie.... Nu pot sa cred ca se fabrica asemenea mizerii in anul 2017.
          Cei care eventual il lauda, nu au condus altceva in afara de Dacii.
          Last edited by Archangel80; 12 September 2017, 10:38.

          Comment


          • #6
            Cati km. ai condus MCV cu aceasta motorizare? In ce conditii ai testat motorul?
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • #7
              In jur de 50 km. Imi e indeajuns. MCV nu. Probabil ca pe MCV e moartea caprioarei. Conditii de vara cu AC...pfffffffffffff jale.
              Dacia e un capitol cam inchis pt mine. Din prisma motorizarilor.

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google