De unde alimentati cu benzina?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • De unde alimentati cu benzina?

    Spuneti aici statiile de unde alimentati cu benzina si votati in pool-ul de sus.

    Eu puneam pana azi de la PetrOMV, dar azi, dupa ce am avut niste rateuri pe admisie, bineinteles de la apa din benzina, m-am hotarat sa ii evit. De acum in colo o sa alimentez de la MOL sau PetrOMV, doar staii noi, nu vechi.
    1,215
    PetrOMV
    46.67%
    567
    Lukoil
    13.91%
    169
    Mol
    14.90%
    181
    Rompetrol
    30.12%
    366
    Carrefour
    0.41%
    5
    Alta benzinarie
    5.76%
    70
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

  • #2
    Eu de cand ma stiu...de la Rompetrol...is the best...merge de rupe motorul mai ales cu Efix mai nou
    PS.Nu am avut niciodata probleme cu benzina de la ei.

    Comment


    • #3
      de la Petrom Ve
      numar secundele

      Comment


      • #4
        1.PetromV
        2.Rompetrol
        3.LukOil da rar de tot o data la o tona de benzina )))

        sigpic

        Comment


        • #5
          Benzina si eu am folosit numai de la Mol, am statia si aproape de casa, dar cred ca la fel de buna este si Rompetrol. Cu nici una din aceste doua benzinari nu am avut niciodata probleme, indiferent de carburantul folosit.
          , sunt cu ochii pe voi !
          :thumbsup:

          Comment


          • #6
            1. Mol
            2.lukoil
            http://www.danasoft.com/sig/ovidiucionca.jpg

            Comment


            • #7
              OMV, PetromV
              Phone: +40 723 661 361

              Comment


              • #8
                numai Lukoil de vreo 4 ani si uleiuri tot de la ei

                Comment


                • #9
                  de ce apare carrefour in lista?ce e si benzinarie?
                  Trebuia bagat Agip(sau e doar in bucuresti) si Partenerii Rompetrol(alea sunt singurele benzinarii din afara oraselor unde am curaj sa pun)

                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Da, exista benzinarie Carrefour.
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • #11
                      Eu cumparam de la un prieten curier(care alimenta mai mult de cat consuma/pe banii firmei evident)....benzina Lukoil .Mergeam cu el la Benzinarie si in timp ce alimenta rezervorul ridica portbagajul si umpleam si 2-3 sticle de 5 litri...Vreau sa zic ca dupa ce lasam cateva ore benz in sticle se aduna o rasina de 1-2 cm pe fundul sticlelor de imi venea sa dau foc la benzinarie.De atunci am renuntat la Lukoil.Sfatul meu faceti acelasi test cu sticle de 5 litri lasati benzina o seara si o sa va dati seama care e curata si care nu.Eu am mai incercat asta cu Rompetrol si petrom si intradevar este curata lacrima.

                      Comment


                      • #12
                        De vreo 2 ani numai de la MOL/Shell (ca a fost preluat de MOL, cel putin in Arad) alimentez si benzina si motorina...
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          bag EFIX de la Rompetrol si sunt multumit, mai demult bagam de la OMV dar nu mergea mai bine.
                          CsB
                          Ambition 1.6 MPI

                          Comment


                          • #14
                            Scuze ca-s off topic dar ar fi misto sa intre acum o domnisoara si sa posteze:
                            eu bag benzina de la pompele alea pe care scrie DIESEL ca-i mult mai iefitina PS. Cam fumega si trepideaza dar e ok
                            eu am patit-o ma uitam o odata ma uitam la preturi si era 3,29-3,68-4,01 si cum ma uitam la doar ce scria dupa virgula am pus a mai scumpa benzina sa-mi dau palme nu alta

                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              macar ai simtit si la masina diferenta sau doar la portofel? )
                              Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google