Pareri Posesori Logan 1.2_16v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • pai la noi daca n-ai unupatru, ala de 1.2 tot de 75 de cai, e bun doar de sters parbrizul, dupa cum ziceau unii posesori de 1.4...alea cu 16 supape supape se strica mai repede decat alea cu 8, 5nm cuplu mai mare deja fac un motor racheta, nu conteaza ca ai cutie lunga ca o zi de post...natie de einsteini...
    Last edited by Seba; 20 May 2010, 17:57.
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • Danutz mersi de lamuriri.Acum vin cu alte intrebari.sub torpedou exista o mufa in aer cu un cablu ce intra undeva in partea dreapta care nu stiu de la ce ar putea proveni.iar sub scaunele fatza am 2 mufe ce au si cablu ce intra sub mocheta.precizez ca am ambiance.
      Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

      Comment


      • Mufa de sub torpedou, cel mai probabil, este de la air-bag-ul pasager. Iar mufa de sub scaun e pentru incalzire scaune.

        Comment


        • A intrat cineva pe www.dacia.fr ?
          Foarte interesant ce am vazut acolo, mergeti la:

          Sa vedeti cat de mult tin astia la antipoluare.
          1.4 pe benzina nu exita, doar GPL, 1.2 e pe benzina si 1.6.
          Last edited by Chip; 20 May 2010, 19:36.

          Comment


          • am fost la service la dacia si au golit tot uleiul.aveam cu 0.5 L peste max pe care l-am luat acasa.

            Comment


            • Probleme servo directie Logan 1.2

              Salutare,

              Ieri mi-am luat noul Logan 1.2 Laureate si dupa 300 de Km (cand am intrat in Bucuresti de pe autostrada) cand am oprit la semafor imi iesea fum alb de sub capota.Cand am bagat masina intr-o parcare am tras foarte greu de volan.Deci s-a stricat directia la doar 1 zi de mers cu ea.Am sunta la Dacia asistenta si au dus masina in sevice.Problema ... nu au pompa de servo de 1.2 pe stoc. Este diferita pompa de servo de 1.2 fata de 1.4 ?
              Multumesc.

              Comment


              • sal,stai linistit ca se poate intampla oricui faza asta chiar si la o masina mai scumpa.Avand garantie stai un pic mai linistit.Probabil nea Caisa ce facea acea pompa servo se gandea la Leana
                Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                Comment


                • Este frustrant

                  Mi-am luat masina noua (Logan 1.2 ) ca sa scap de probleme de genul se strica servodirectia.Am avut inainte un espero pe care s-a stricat tot mai putin servodirectia Oricum mi se pare absurd ce mi se intampla plus ca mi-au zis ca poate sa dureze si 1 saptamana reparatia pentru ca nu au pompa pe stoc.

                  Comment


                  • caz tipic de ghinion. ce sa faci? rabzi cateva zile, oricum n-ai ce face...
                    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                    Comment


                    • Daca s-a intamplat in primele 24 de ore, trebuia sa ceri alta masina.

                      Originally posted by laur @ View Post
                      am fost la service la dacia si au golit tot uleiul.aveam cu 0.5 L peste max pe care l-am luat acasa.
                      Nu prea am inteles ce s-a intamplat, te rog detaliaza.
                      Last edited by Chip; 21 May 2010, 17:41. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • boii aia de umplu motorul cu ulei pun tot bidonul, nu conteaza ca-n motor intra 3.6litrii, daca au bidon de 4, il toarna tot. asa am avut si eu, in loc de 4.6, am avut 5 litrii de ulei. l-am scos cu pipeta, ca doar n-am scule de service, cacu-ma-n munca lor de intelectuali...
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • cum l-ai scos ? pe unde si cu ce?

                          Comment


                          • cu o pipeta gradata, "prelungita" cu un tub de perfuzie. **** din pipeta pana se umple bula, pui limba, scoti furtunul, il pui in borcan, iei limba...operatia am facut-o ca ginecologii, prin gaura de la joja de ulei
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • Originally posted by micutzu666 View Post
                              Danutz mersi de lamuriri.Acum vin cu alte intrebari.sub torpedou exista o mufa in aer cu un cablu ce intra undeva in partea dreapta care nu stiu de la ce ar putea proveni.iar sub scaunele fatza am 2 mufe ce au si cablu ce intra sub mocheta.precizez ca am ambiance.
                              cea de sub torpedou probabil este de la airbag cum a zis Daniel68 ,iar celelalte doua cred ca sunt de la abs-ul de pe spate,daca nu uit intreb maine la munca.
                              @Seba ,te referi la cei ce-ti schimba uleiul la reprezentanta?

                              Comment


                              • nu are legatura ABS cu cablurile de sub scaun, posibil sa fie ceva pt airbag lateral, daca pui le legi acolo....sa mai uit ca eu am airbag lateral sa vad daca e legat ceva acolo..

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google