Consum Logan 1.2_16v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • da aveti dreptate, o depasire nu se face de la 0 la 100 cu sprint de pe loc. de consum ce sa va spun...acum cu incalzirea usoara a timpului am facut o resetare si am un 7% pe ultimii 300km facuti 80% in oras

    Comment


    • hopa, esti sub ce consuma 1.4. inca nemultumit?
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • Azi am resetat CB dupa 2 luni.650 de km,consum 9,4l/100km,vit. med. 17,6km/h,circulat 100%in oras.Sa vedem ce-osa fie de-acu' incolo!

        Comment


        • cam la ce turatie credeti ca avem consumul cel mai bun / . treapta 4 sau 5 . incarcatura medie 2 pers +bagaje . ma refer asa la drum lung . asta din ce ati constatat voi de-a lungul timpului. 2500 sau 3000 ture? eu nu am CB. SI DECI nu prea am cum sa vad in timp real cam ce si cumsta treaba. asa in general lla drum lung vara consuma in jur de 6, iarna cam 6,4%

          Comment


          • Si asa e scurta cutia, de ce sa mergi cu tr 4 la drum lung? ca doar nu e dacie 1310 in 4 trepte... Cel mai putin bea cu tr 5 la 2500 de ture..

            Comment


            • cam ce viteza are acolo PIROMANE ?

              Comment


              • Consumul minim este la turatia cea mai mica atata timp cat motorul nu e in sarcina prea mare. Eu incerc sa mentin la viteza mica turatia in jur de minim 1800 ture la drum drept( asta inseamna tr5 la 65km.h pe bord) iar in urcare, in functie de inclinatie minim 2500 ture cu mentiunea ca retrogradez aproape la orice urcare.

                Din pacate desi am calculator de bord consumul indicat pe bord nu mai reflecta realitatea deoarece am gpl pe masina . Imi indica pe ultimii 2200 km 5,7% consum mediu la o viteza medie de 44km/h in iarna asta . Am mers la drum intins mai mereu si cu viteza mai mica decat vara , probabil 100km/h a fost maximul .

                Comment


                • La drumuri scurte consuma cam 6-6,5%. La drum lung si de cateva ori la 150km/h, consuma max 5,5%.

                  Comment


                  • Vezi ca iti iese nasul prin ecran CSH!

                    Comment


                    • Ca sa-ti iasa maxim 5.5% trebuie sa mergi irelevant de putin cu 150 km/h... in rest nu prea trebuie sa depasesti 100-110 km/h.

                      Comment


                      • 100-110 ?? Nu trebuie sa depasesti 90 defapt! De 150 ... nici nu se poate pune problema, indiferent cat de putin mentii 150.

                        Comment


                        • Obtin eu la drum lung cu 1.4 la 100-110 5.7,8% iar 1.2 consuma ceva mai putin, deci eu zic ca nu-i imposibil. Iar daca in 100 km stai 1 minut, doua, trei la 150 km/h si apoi mergi normal aproape ca nu se simte la consumul mediu.

                          Comment


                          • O consuma 1.2 16v putin,dar imi e greu sa cred ca la 150km/h sa scoti consum de 5!

                            Comment


                            • Ce a spus el, ce ati inteles voi...
                              '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                              Comment


                              • Mare iti este gradina Doamne...
                                Ma refeream ca am facut un drum mai lung, si uneori am mers si cu 150km/h, iar media a fost de 5,5%, dupa ce am plecat de acasa cu 6,3%. Nu am mers non-stop cu 150km/h.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google