Consum Logan 1.2_16v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Si eu am tot Blaupunkt MP3 Player si niciodata nu mi-a sarit CD-ul, indiferent ca am dat in gropi sau orice altceva. Probabil modelul e acelasi si pe PH2.
    '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

    Comment


    • Nu mi-a sarit CD-ul. M-am exprimat gresit. Adica muzica merge bine, iar cand dau merg pe drum cu gropi, se intrerupe, si cand este drumul bun iarasi merge muzica. De ex: Merg pe drum , si muzica merge, dupa care urmeaza pe o portiune de 20metrii gropi, iar muzica nu mai merge, dupa cei 20metrii , drumul iarasi se face frumos, iar muzica merge iarasi bine.

      Comment


      • CSH: asta inseamna sa iti sara CD-ul. Nu se referea nimeni la faptul ca sare afara de la locul lui, ci ca se intrerupe muzica. DOH.
        sigpic

        Comment


        • CSH, asculta radio ZU :P ca sa nu mai ai probleme cu CD-ul

          Comment


          • parca mi-a mai scazut consumul dupa 1000 km am calculat 6,2% 90% inafara orasului dar trasee scurte

            Comment


            • Asa mai vii de-acasa, Dorule.

              Comment


              • ce consumuri bune. care faceti schimb cu 1.4 ? sunt totusi curios de consum in Bucuresti, unde isi arata coltii cel mai bine asta micu

                Comment


                • Originally posted by DORU BUTEAN View Post
                  parca mi-a mai scazut consumul dupa 1000 km am calculat 6,2% 90% inafara orasului dar trasee scurte
                  Daca tot faci opriri, si trasee scurte e normal sa iti creasca.
                  PS: Acuma creste si datorita temperaturii. E mai rece afara. 6.2 e un consum bun. Nu poate sa consume cat un diesel 5%, dar e o masina buna.

                  Comment


                  • Am inaugurat prima suta de km cu noul 1.2. Consum 8/100. ( numai Bucuresti, in timpul zilei cu situatii de "bara la bara" sau trafic blocat din cauza aglomeratiei).
                    Dupa ce trec de 4000...5000 km. ii instalez si GPL.
                    Last edited by Busgan; 24 November 2010, 17:36.

                    Comment


                    • e chiar ok consumul.Ce varianta ai?ambiance ...etc
                      Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                      Comment


                      • Originally posted by razvanamza View Post
                        ce consumuri bune. care faceti schimb cu 1.4 ? sunt totusi curios de consum in Bucuresti, unde isi arata coltii cel mai bine asta micu
                        acum daca nu mai sunt 1,4 vreti sa scapati de ele..?!
                        aum ce vine frigul sa vedem cam cu cat creste consumul
                        la 120 km numai in oras, si pe distante foarte scurte , ~6km pe zi consum de 7,3%

                        Comment


                        • Originally posted by micutzu666 View Post
                          e chiar ok consumul.Ce varianta ai?ambiance ...etc
                          Am ramas placut surprins pentru un consum de doar 8/100 avand in vedere nebunia din anumite puncte ale traficului Bucurestean ( azi pe Calea Vitan in jurul orei 12.00 am stat bara la bara vreo 20 de minute parcurgand doar cateva sute de metri..chestii obisnuite in Bucuresti)
                          Logan Preferance.
                          In week-end o sa ies la un drum extraurban de vreo 500 km si o sa vad cu aceasta ocazie la ce consum se va incadra in aceasta etapa a rodajului.

                          Comment


                          • Daca nu vei depasi 100 110 vei ramane surprins de consum.Cu trasura din dotare am reusit sub 5.
                            Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                            Comment


                            • Originally posted by micutzu666 View Post
                              Daca nu vei depasi 100 110 vei ramane surprins de consum.Cu trasura din dotare am reusit sub 5.
                              Bun asa. Mi-am propus un mers lejer, o sa vad la ce consum se va incadra fara sa depasesc 100km/h.
                              Last edited by Busgan; 24 November 2010, 17:58.

                              Comment


                              • Chiar sunt curios cu GPL-ul Busgan.
                                Cam care ar fi costurile si daca duce motorul(ma refer daca duce in sensul ca parca stiam ca versiunile cu GPL din fabrica au anumite "imbunatatiri" aduse la motor).

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google