Consum Logan 1.2_16v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • tot ce depaseste 50l nu se mai afiseaza pe bord. sonda stie sa masoare 50 litrii. daca bagati cu piciorul in rezervor, plutitorul nu are cum sa urce pe teava de alimentare, tot in rezervor ramane, deci va "vedea" 50l. iar aia cu 70 e o poveste cu barba de 70metrii
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • Eu am incercat sa-i explic omului ca poate l-au furat la pompa, dar el batman..

      Comment


      • si consum de 15,5 la 325 km e poveste nemuritoare. doar daca nu mergi ca melcul cu maxim 70 in viteza 5

        Comment


        • era o viteza medie de 59 de km la ora si o distanta de vreo 309 km cu un consum de 15,5 litri de benzina si o medie de 5l/100... Date afisate de C.B Nu basme!

          Seba si Melc... Imi fac mea culpa, caci nu gasesc postul cu litrajele si liniutele...( daca taceam filozof ramineam).. dar era un tabel in care explica citi litri semnifica fiecare liniuta si erau valori intre 3si 8 litri daca imi aduc bine aminte cu o explicatie de bun simt: rezervorul avind o forma neregulata nu poate avea 5l la fiecare nivel... si intradevar rezervorul nu este paralelipipedic!
          Last edited by alinlucian; 18 April 2011, 20:18. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • asta cu forma neregulata e valabil la ultima liniuta, insa cu cat creste nivelul, rezervorul are o forma destul de "regulata". eu ziceam ce-am vazut pe comp de bord. cat despre 300km cu 15 litrii, daca e posibil cu cel mai "halitor" motor, de 1.6, nu vad de ce cu 1.2 nu e posibil la un mers 80-90km/h.
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • 1.2 16v

              De 4 zile sunt fericitul posesor al unui Laureate 1.2 16 v.........am aprox 200 km facuti de cand am ridicat-o, am resetat computerul de bord cand am ridicat-o si de atunci pe computerul de bord imi arata un consum de 6.4, consum mediu.........cand am ridicat-o de la dealer imi afisa un consum de 10.4 scazand pana in momentul de fata la 6.4 l/100km....ce parere aveti ????

              Comment


              • si va mai scade consumul mediu, pentru ca inca mai este in rodaj.
                sigpic

                Comment


                • consum

                  in mod sigur cred ca va mai scadea..oricum eu sunt super multumit de masina......sa vedem cum se comporta pe mai departe

                  Comment


                  • va mai scadea sau va creste. depinde unde circuli cu ea. daca e urban creste, daca e extraurban depinde de cum o conduci.

                    sa o stapanesti sanatos si cati ami multi km fara incidente.

                    Comment


                    • posibil sa mai scada un pic dupa primele 1500-2000 km.
                      Last edited by Cristi_Xp; 20 April 2011, 09:58.
                      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                      Comment


                      • consum

                        eu cam aceleasi drumuri o sa le am mai mereu cu mici exceptii....circul cu ea cam 60% extraurban si 40% urban...eu cred ca va mai scadea pt k nu sunt vitezoman si incerc sa merg cat se poate de ok cu ea.....eu oricum sunt multumit si de consumul de acum 6.4 mediu eu zic ca e ok......dar mai scade sunt sigur de asta........

                        Originally posted by o8MeLC View Post
                        va mai scadea sau va creste. depinde unde circuli cu ea. daca e urban creste, daca e extraurban depinde de cum o conduci.

                        sa o stapanesti sanatos si cati ami multi km fara incidente.
                        Originally posted by Cristi_Xp View Post
                        posibil sa mai scada un pic dupa primele 1500-2000 km.
                        foarte posibil....daca ajung cu ea la un consum mediu de 6% eu sunt foarte multumit....
                        Last edited by steauaiulian; 20 April 2011, 21:30. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Bucuresti - Constanta, mers preponderent cu 90-100 si cateva sprinturi de 120-130 pe autostrada --> consum de ~6% (242 Km cu 14.4 l)

                          Morala: daca vrei consum mic, acul nu trebuie sa sara de 90 Km/h

                          Comment


                          • Consum Birlad - Iasi

                            Hai noroc din nou,

                            Revin cu alt consum realizat pe acest mirific traseu (care e in reparatii) ...

                            Dupa terminarea traseului Birlad - Iasi, Logan 1.2 16v E4, gume Conti Eco 3 la ~2 atm, 2 adulti si un copil, bagaj ~ 40 kg (ca dupa Paste ) ), rezervor aproape plin.

                            Drum foarte aglomerat, cu lucrari intre Birlad si Crasna, temperatura ~21 grade.

                            Restul, se vede din filmulet. : http://www.youtube.com/watch?v=8aZEal0kss4 - am filmat si motorul, sa nu zica lumea ca am dCI

                            Consum : 4.4 l/100 km

                            Tot traseul inregistrat pe fast motion (ca sa nu zica lumea ca am mers in nu stiu ce vale, sau alte de astea) : http://www.youtube.com/watch?v=Kr_xzRdKaSY

                            Filmele sunt filmate cu 2 telefoane diferite (la cel cu care am inregistrat traseul mi-a murit bateria la Nicolina)

                            Puteti vedea ca drumul e in reparatii, puteti vedea ca intre Birlad si Crasna am oprit de cateva ori.

                            Restul sunt doar comentarii.

                            Comment


                            • Super! Eu am 2200 km si oricum as merge , nu scot sub 5,5-5,6%.

                              Comment


                              • @ rhadoo_ds ,pai vezi prietene ca esti un pic "bandit" si iti spun si de ce : la plecare spre Barlad din Iasi,faci consumul dupa Bucium,la intoarcere spre Iasi cobori tot Buciumul in frana de motor ,unde mai recuperezi ceva din consumul initial....
                                Oricum,din filmuletul cu traseul pe fast se vede ca mai toata lumea te depaseste ,erai un fel de incurca-lume pe drumul ala .....Acum tu nu trebuie sa te superi,sunt doar parerile mele....Un Paste Fericit in continuare iti doresc !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google