Probleme Semnalate La Logan

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Probleme Semnalate La Logan

    1.La mine e o problema cu deschiderea portierei de la sofer din interior. Cateodata trag de clapa mai mai sa o rup si nu vrea sa se deschida.
    2.Intratu in marsarier cateodata din prima, problema generalizata la logan.
    3.Portiera spate se inchide greu din exterior, trebuie un pic impinsa mai tare.
    Inconveniente probabil regasite doar la o masina "Made in Romania".
    Last edited by amigos; 30 April 2010, 22:37.

  • #2
    Salut.
    1:-e o problema la reglajul tijei care actioneaza deschiderea usi din interior
    remediu:mergi in service pt. un reglaj corespunzator
    2:las-o pe liber putin si calca ambreiajul-va intra mai usor in marsarier
    3:ce vrei sa spui ca se inchide mai greu?Trebuie sa o trantesti sa se inchida?
    remediu:chederul e posibil sa fie mai tare(fiind nou)
    Numai bine.
    sper sa te fi putut lamuri intr-un oarecare sens
    Un Logan----YNG-----
    Numai bine.

    Comment


    • #3
      vibratii la schimbatorul de viteze

      Aveti idee daca e normal sa se simta vibrtatii destul de puternice in maneta de viteze si la relanti si la turatii mai mari de 2000rpm si mai am o nelamurire, la mine servodirectia e destul de tare cu toate ca este electrica si in oras nu prea pot sa conduc masina doar cu o mana, in exterior probabil e mai bine asa, dar eu conducand masina 90% in oras ,ma deranjeaza putin , se poate regla cumva?

      Comment


      • #4
        Vibratii usoare se simt si la mine, dar banuiesc ca e normal. Acum nu stiu la tine cat de puternice sunt. Poate ai rotile desumflate un pic. Verifica presiunea.
        Servodirectia mi se pare normala, nu foarte usoara cum e la alte marci.

        Pt AG 23 YNG: chederul nu cred ca mai poate fi numit nou dupa 7 luni! In plus celelalte portere sunt ok. Asta banuiesc ca e montata un pic mai rau (portiera sau chederul).
        Last edited by amigos; 1 May 2010, 11:27.

        Comment


        • #5
          Salut.
          Eu te sfatuiesc sa mergi cu ea in service,deoarece e inca in garantie.
          Daca se poate remedia ceva o vor face acolo.
          Ce vrei sa spui,ca sa montat portiera sau cheder incorect?!
          Nu cred,e posibil sa trebuiasca uns cumva sistemul de inchidere(balamaua)sau acel opritor al usi sa fie de vina.
          Totusi fa o vizita in service si vezi ce vor spune cei de acolo.
          Numai bine.
          Un Logan----YNG-----
          Numai bine.

          Comment


          • #6
            Desi cartea tehnica spune ca rezervorul e de 50 litri, la pompa au intrat 52 litri + 5 litri care erau deja si inca nu s-a oprit pompa! Sa aiba 60 litri de fapt?

            Comment


            • #7
              rezervorul da , are 50 de litri , da nu socotesti si litri pana la buson ? adica ce e pe furtun

              Comment


              • #8
                67 litri mai exact pina in gura

                Comment


                • #9
                  Originally posted by CataFOF View Post
                  rezervorul da , are 50 de litri , da nu socotesti si litri pana la buson ? adica ce e pe furtun
                  Nu era normal sa-i socoteasca uzina si pe aia apoi sa specifice totalul? Nu se duc tot in rezervor, ce naiba!

                  Comment


                  • #10
                    Rezervorul are un spatiu de expansiune vapori. Este special conceput asa. NU se recomanda umplerea acestuia pana la refuz din 2 motive:

                    1. Incep sa iasa vapori benzina care sunt mai grei decat aerul si se scurg pe jos - pericol de incendiu.
                    2. Apar defectiuni.
                    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                    Comment


                    • #11
                      Exista thread separat despre toate aceste probleme. De ce nu folositi search?
                      Arunca un ochi aici.
                      Last edited by Cezar; 2 May 2010, 19:20.

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google