Carte Motor Reparatii Logan 1,2 16v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Carte Motor Reparatii Logan 1,2 16v

    As dori un manual tehnic de reparatii pentru motorul de 1,2 16 v logan.Cu stima Albine.

  • #2
    pe calameo.co.uk gasesti manuale pt toate motoarele renault, dar sunt online, nu le poti downloada.
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • #3
      Manualele de reparatii nu cred ca sunt necesare, deoarece un mecanic amator mai mult ar strica decat repara

      Comment


      • #4
        Originally posted by DORU BUTEAN View Post
        Manualele de reparatii nu cred ca sunt necesare, deoarece un mecanic amator mai mult ar strica decat repara
        Iar un mecanic profesionist te-ar pacali daca n-ai sti cu ce se mananca masina ta.

        Intotdeauna e bine sa ai un manual al masinii daca ai cat de cat habar de mecanica.

        Din pacate nici eu nu am gasit inca unul pentru motorul de 1.2, mai caut.

        Comment


        • #5
          de ce cauti manual de reparatii ?....ai vro problema cu el?...e acelasi motor de pe clio ....

          Comment


          • #6
            nu e chiar acelasi motor de pe clio ala cred ca este D4F 740 VS LOGAN 732

            Comment


            • #7
              Originally posted by corn View Post
              ... Intotdeauna e bine sa ai un manual al masinii daca ai cat de cat habar de mecanica. ...
              Poate cu timpul va apare si o carte de Logan.

              Comment


              • #8
                sa speram ca nu va fi nevoie sa folosim o carte de reparatie macar 5 ani de acum incolo la polizoarele noastre

                Comment


                • #9
                  diferenta aia gen 740 vs 732 este minora, in general un soft diferit, sau euro 4/5. mecanic sunt identice.

                  Comment


                  • #10
                    asa este RAZVAN ai dreptate mare diferenta nu cred ca este dar totusi nu avem de unde sa stim care sunt diferentele chiar si mecanice. nu e ciudat ca totusi mereu exista ceva diferente intre motoarele de pe renault si cele de pe logan ?

                    Comment


                    • #11
                      A gasit cineva vreun manual pentru motorul asta?

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google