Cei Mai Multi Kilometri Cu 1.2 16v Si Probleme Aparute

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • GPL- benzina, oricum diferenta ramane la fel minim 0.5l fata de 1.4 si restul benzinarelor.
    Cezar, 0.9 as lua acum daca as schimba masina.
    ct- 02- ccl sunteti un tip mai solid de fel care aveti tendinta sa apucati bine vola
    Sa nu radeti de intrebare.

    Comment


    • la reprezentanta au dat din umeri cind le-am aratat!o sa imbrac volanul si schimbatorul cu piele,poate se toceste mai greu!

      cos.t - haha,am la vreo 115 kg si 1,80m!
      Last edited by ct-02-ccl; 17 February 2015, 22:58. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Zic eu ca E mai ok 1.4 pt ca este un motor vechi si se cunosc problemele,le cunosc majoritatea mecanicilor , probabil ce probleme au fost la inceputuri au fost rezolvate. Ceva gen cumpar ultima serie de masina din penultimul model decat prima serie din ultimul model.
        Consumul nu stiu ce sa zic in conditiile de trafic din Bucuresti bara la bara probabil ca nici ala 0.5-1 litru nu o sa fie diferenta intre ele. Masina nu o sa faca drumuri lungi in afara orasului niciodata( poate in afara o fi diferenta la consum).

        Comment


        • lake me - eu am avut si 1,4 si sa stii ca diferenta de consum se cunoaste!eu fac zilnic aprox. 60-70km si urban si extraurban si diferenta intre ele este de 1 ltr/100km consum mediu cu viteze legale si presiunea normala in roti.

          Comment


          • Depinde de fiecare sofer cum conduce si agresivitatea sa fata de pedala de acceleratie. Am intalnit oameni care au consum cu 2 l/100 km mai mult ca mine aceasi motorizare . Conteaza foarte mult soferul dupa se pune in discutie si cosumul masinii . Multi spun ca e de vina masina dar faceti un test luati masina unui prieten apropiat / membru al familie si vedeti ce consum avea el si vedeti ce consum faceti voi in 100 km e cel mai bun exemplu sa va dati seama de asta.

            Comment


            • ir.alexandru - foarte adevarat ce spui!

              Comment


              • volanul s-a cojit si la mine in primul an, s-a schimbat pe garantie fara probleme. vad ca acesta rezista...a fost probabil un lot cu probleme.

                Comment


                • la mine nu mai merge schimbat pe garantie.o sa il schimb sau imbrac in piele.am gasit de clio II imbracat in piele,merge montat pe coloana volanului la logan I facelift ?am fost la reprezentanta si raspunsul a fost ca nu se stie ca ei nu fac din astea!adica ei pun numai piese de dacia noi ptr modelul respectiv!trebuia sa ma duc si alaturi la renault,dar de lehamite,m-am lasat de intrebari!

                  Comment


                  • Exista posibilitatea sa nu-ti recunosca airbag-ul de pe "noul" volan.
                    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                    Comment


                    • .........
                      Last edited by cristi....; 27 February 2015, 01:21.

                      Comment


                      • Am luat masinuta pana la urma. Motorul de 1.4. Masinuta e noua miroase a nou (18.000 km , 2010) . Merge ca o masina noua. Consumul e de 10 in bucuresti pe benzina. E ea puturoasa dar nu asta e scopu ei. Si cireasa cand am ajuns cu ea acasa ,in ziua cand am luat o cred ca s a ars sigurant termica ca nu mai merge caldura pe treptele1,2,3. Doar 4. Si n am surubelnita cu cap din ala sa desfac siguranta.
                        In rest imi place masinuta !

                        Comment


                        • Sa o stapaniti sanatos.

                          Comment


                          • Multumesc frumos!...si pt sfaturi

                            Comment


                            • 136000km merge bine...un set de fise 3 seturi bujii [se consuma repede pe gpl]....

                              Comment


                              • A inceput sa-ti pape ulei ? de care folosesti ?
                                sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google