Motor 1.2 75 Cp , Un Esec ?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    ii dai a 3 la 80-90 si se rezolva

    Comment


    • #32
      Originally posted by nightboy View Post
      ...................
      iar astia care zic nu`i pentru mine , eu vreau 10 secunde 0-100 ... daca parintii vostrii nu ar fi avut bani nici de o dacia SH , sunt curios atunci ce faceati ... ca multi de aici nu aveti 30 de ani , cat sa va permiteti o masina singurei.
      ...........................
      Prietene, nu apreciez atitudinea ta.
      Vorbesti fara sa ai habar, deci ai picat exact ca musca in lapte. N-ai de unde sa stii tu ce masina isi permit parintii mei, si n-ai de unde sa stii daca eu mi-am permis doar masina asta, sau daca imi permiteam o masina de 20 000 E, dar nu am vrut sa dau atatia bani pe un fier.
      Te rog sa-ti descarci frustrarile in alta parte si de acum incolo sa nu mai faci absolut nicio referire la ce postez eu.
      Multumesc anticipat.
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • #33
        Iara vorbiti prostii unii ca loganu e prea greu pentru motorizarile lui.Nu e deloc greu si nu stiu ce.... Asta am zis si eu de prost De exemplu 1.6 8v euro 4 are 88 cai la motor,dar ca si cai putere pe tona,are 90 de cai,1.4 iara sta binisor la caii pe tona.Alte masini sunt si mai grele la motorizari de 1.4 1.2 1.6.

        Comment


        • #34
          Masinile merg fara probleme cu aceste motorizari insa conditiile de trafic pe drumurile cu o singura banda pe sens din Romania te fac sa-ti doresti ceva mai puternic.

          Comment


          • #35
            Ma abtin sa comentez, nu de alta dar nu vreau sa mi se aprinda becul !
            Un posesor/fan diesel vs un benzinar, la ce concluzii poti sa te astepti ?
            De ce nu compari cu o alta motorizare pe benzina, din alta marca ? Sa vezi ca nici cu motorizarea de la alta marca nu o sa fi multumit !

            Comment


            • #36
              Tare prosti sunt astia de la Dacia ca au pus motor 1.2 pe 1000 kg.
              Dar si mai prosti sunt competitorii care au 1.4 pe masini de 1300 kg...Octavia,Golf,Jetta,apropo exista si 1.2 16v pe Octavia...
              Astept laude.
              sigpic

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google