Revizie 1.2 16v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • unde ai auzit de acea oferta ?
    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

    Comment


    • Tot ce am schimbat am cumparat de la ei : Ulei ELF 222 lei , filtru habitaclu 72 lei , filtru aer 69 lei, garnitura la busonul de golire 1.88 lei, filtru ulei 52 lei cat au mai luat manopera.. aia sunt banii, in constanta pe bratianu.

      oferta aici : http://www.dacia.ro/servicii-post-va...t-distributie/
      Last edited by NikyBoy; 30 October 2013, 15:46. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Schimbul de filter si ulei il puteai face chiar tu ....si ajungeai undeva pe la jumatate din cat ai zis ca ti-a luat.

        Pt distributie e un pret correct...si iti recomand sa faci distributia la ei....pt ca au piesele originale si in al doilea rand iti da si garantie pe lucrare...

        O alta varianta ar fi sa iti iei tu piesele de aici , un site serios care vinde numai componente de origine cu certificate de garantie :



        Si sa te duci la un mechanic bun sa ti le puna.....
        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

        Comment


        • stiu ca puteam sa le schimb si eu acasa, dar am masina in garantie si vreau sa o tin pana se termina, mai am 1 an din cei 3. +1 de la ei . M`ai intrebat de Km, 26148 am facut schimbu(acum 3 ore).

          Comment


          • daca o ai in garantie e alta treaba eu ramasesem la gandul cu schimbul distributiei caz in care au trecut 4 ani si presupuneam ca nu mai ai garantie...

            pai atunci ce treaba ai cu distributia ???
            Last edited by prometheus; 30 October 2013, 16:09. Reason: Automerged Doublepost
            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

            Comment


            • Ce preturi nesimtite.

              Comment


              • pai nu vezi : Ulei ELF 222 lei acest ulei il gasesc cu maxim 140 ron si dupa aia se mai intreaba ca de ce ii evita lumea....dupa ce trece garantia....
                sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                Comment


                • Salut, asta e devizul pt revizia de 80 000km, iar la schimbarea distributiei nu are nici o treaba daca masina e doata cu AC sau nu. Am achizitionat si montat la meridian doar ce tine de distributie si curele. In rest ulei, filtre, etc de la daciashop si montat la lunclas(manopera 70 lei schimb ulei si filtre) si tot ma dus 2 300 si asa
                  Attached Files
                  Last edited by ady_green; 30 October 2013, 17:51.

                  Comment


                  • Vezi ca a scris gresit la col. de Pret Unitar la rubrica de Manopera pt Inlocuire Filtru Aer si Filtru polen
                    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                    Comment


                    • Ce?? Nu vad ce e gresit, oricum nu am facut schimbul de filtre la ei si totusi ala de polen mi-ar fi rusine sa nu-l schimb eu si sa ii dau bani lu unu in schimb...si oricum revizia de acum inainte o sa o fac acasa..iese din garantie si nu mai sunt obligat sa o fac la un service autorizat ca sa beneficiez de garantie

                      Comment


                      • Uita-te la rubrica de Manopera la coloana de pret unitar raportat la celelalte coloane , uita-te atent
                        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                        Comment


                        • @ady_green:
                          - pe bune? 22 mil?
                          - pe bune? 4.5mil pompa de apa?(la golf 4 1.4 benzina am dar 1.2 mil)
                          - pe bune? le-a luat aproape o ora sa schimbe antigelul?
                          - le-a luat aproape 2 ore sa se plimbe pe langa ea(revizie generala)? vad ca ti-a tarifat separat schimbul de filtre...
                          Nu mai zic de altele...
                          Ai luat o mare teapa! Parerea mea! Nu stiu daca mai ai masina in garantie, dar ai fi primit garantie pt aceasta lucrare si de la alt service!

                          Comment


                          • http://www.autocomservice.ro/articol...16v_gates.html de asta ce ziceti?

                            Comment


                            • Originally posted by adaniel69 View Post
                              @ady_green:
                              - pe bune? 22 mil?
                              - pe bune? 4.5mil pompa de apa?(la golf 4 1.4 benzina am dar 1.2 mil)
                              - pe bune? le-a luat aproape o ora sa schimbe antigelul?
                              - le-a luat aproape 2 ore sa se plimbe pe langa ea(revizie generala)? vad ca ti-a tarifat separat schimbul de filtre...
                              Nu mai zic de altele...
                              Ai luat o mare teapa! Parerea mea! Nu stiu daca mai ai masina in garantie, dar ai fi primit garantie pt aceasta lucrare si de la alt service!
                              Ti-ai luat Golf 4 1.4 benzina?

                              Comment


                              • Astea sunt preturile, in plus nu multi au montat distributia pe acest motor si am incredere in mecanicii de la meridian si in meridian pentru garantie. Am mai cerut devize si asta a fost cel mai bun. Si chiar nu imi pare rau de banii dati. Schimbatul distributiei, pompa apa, antigel si cele doua curele a durat in jur de 4 ore. NU am luat nici o teapa...decat sa ma duc la service-ul dupa colt si pe urma sa stau cu inima indoita ca nu au facut treaba de calitate ....etc sunt multe de spus... prefer sa dau 2 300 de lei si 80 000km sa nu am treaba
                                Calitatea costa.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google