Bloc Sigurante

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bloc Sigurante

    Buna Ziua !
    Am observat in compartimentul motor o cutie neagra langa baterie , un tip mi-a spus ca e un bloc de sigurante. Azi m-am uitat la el si am desfacut capacul , niste chestii ciudate inauntru nu pareau a fi sigurante , cred mai degraba niste relee habar nu am .

    Ma puteti lamurii ce rol are acea cutie de sigurante din compartimentul motor. ? (si ce contine ca daca se strica ceva pe mai tarziu sa stiu daca trebuie ceva schimbat si pe acolo).



    Va multumesc !
    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

  • #2
    in acea cutie sunt niste sigurante si niste relee! cum ar fi releul de la electroventilator! si altele! nu stiu exact fiecare de la ce este!

    Comment


    • #3
      da, aceasta este cutia pentru sigurante motor!
      MY CLA

      Comment


      • #4
        Pana ai masina in garantie nu-ti face probleme ce ai acolo, ulterior poti sa-ti bagi nasul...cum facem noi, dar pana atunci...

        Comment


        • #5
          daca se strica ceva pe acolo nu umbli decat in service ca pe drum n-ai ce-i face.
          umbli numai la cutia de sub bord aflata pe laterala din stanga,dotata cu sigurante de rezerva si strict pt. locul respectiv.
          p.s.
          nu prea se strica!

          Comment


          • #6
            Acolo este locul unde nu iti bagi nasul decat daca sti foarte bine ce faci )
            http://www.loganclub.ro/forum/ct_03_fie-t42314.html ..My Ride

            Comment


            • #7
              Esti ca in reclama aia cu : "furtunele?!?!?!?! trag de ele ?!?!?!?!"

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google