A Montat Cineva Inchidere Centralizata La Noul Logan 2 .... 1.2 ACCESS!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    nu se uita nici dracu cand te duci la garantie si tu ai montat alarma+inchidere centralizata . ei schimba uleiu si filtrele se uita oleaca pe la table daca ai noroc poate pun si vreun tester pe masina si "pui mei si 85bani" platesti manopera si ai plecat .

    Comment


    • #17
      La loganurile fara actuatoare,acestea nu se pot lega ulterior direct la UCH ?

      Comment


      • #18
        Esti sigur ca la echipare E0 (cheala) BCM-ul(uch) stie sa actioneze actuatoarele(a se citi are relee)?
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • #19
          Doar intrebam...

          Comment


          • #20
            Originally posted by t0rquemada View Post
            Esti sigur ca la echipare E0 (cheala) BCM-ul(uch) stie sa actioneze actuatoarele(a se citi are relee)?

            da stie sa actioneze actuatoarele am montat eu in reprezentanta ... cu conetori usi deschise : porbagaj si pasager ca varainta cheala are numai la sofer ... pe spate am sa-i montez eu ... cu mufe rapide ... dar cand se mai incalzeste afara!

            Comment


            • #21
              @Tinuletz Confunzi BCM-ul(uch) cu alarma. Daca la tine actuatoare sunt legate la BCM ar trebui sa ai 3 fire in conectorul alb (cum te uiti la el, in mufa alba, in stanga jos primele 3 fire) de pe BCM, si butonul combinat avarii/inchidere/Led.

              Daca Dacia a mentinut tendinta prezenta inca de la Logan ph2, atunci pe versiunile de baza s-au montat numai piesele strict necesare, aici intrand si piesele(relee & co.) din UCH, (BCM la Logan II).
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • #22
                sincer sa fiu nu stiu ...dar eu m-am referit strict la faza ca le recunoaste ... acuma nu stiui cum au fost montate ca nu m-a interesat!

                Comment


                • #23
                  Tinuletz...cat te-a costat toata ingineria cu inchiderea centralizata si unde a fost montanta?
                  Keep walking...

                  Comment


                  • #24
                    [QUOTE=jonnie007;1560270]Tinuletz...cat te-a costat toata ingineria cu inchiderea centralizata si unde a fost montanta?[/QU

                    sa caut dosarul masinii si iti zic undeva la 12 mil ... cu actuatoare , alarma , montaj senzori usi deschise cam 10 milioane cu tot cu manopera dedeman BACAU

                    Comment


                    • #25
                      ma ajuta si pe mine cineva sa-mi spuna cum vin montate actuatoarele pilot la noul logan?

                      Comment


                      • #26
                        poi nu ti le monteaza nimeni in reprezentanta ...daca le-ai cumparat ...pt ca nu agreaza asa ceva firma DACIA ...ci doar daca le montezi u la un service autorizat ... ca asa e greu de explicat si mii ca te vei incurca in detalii

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google