Viteza Maxima Logan 1.2 16v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Viteza Maxima Logan 1.2 16v

    Sunt curios daca a incercat cineva pana acum sa prinda viteza maxima cu motorul asta.
    Eu am incercat, pe un drum proaspat asflatat si liber, nu urca mai sus de 170 pe ceas, cred ca am tinut-o 1 minut si ceva la 170 si nu trecea acul mai departe.
    Mentionez ca asta s-a intamplat cu logan II.

  • #2
    160 i-am dat maxim .....abia am 6000 de km ... trebuie sa mi se mai lase un pic motorul.
    Inca nu am ajuns pe autostrada ca sa o incerc !

    Comment


    • #3
      Daca vreti senzatii tari, duceti-va de la Cluj spre Turda. Pe autostrada sunt cateva pante, pe care am prins 178 km/h pe GPS si 185 km/h pe bord. Dar nu recomand pentru ca nu mi-a dat incredere mai ales ca se simtea miros de benzina in habitaclu si se simtea altfel masina.

      Comment


      • #4
        Eu pe autostrada nu am putut prinde 170 pe ceas, eram pe a1 si drumul era putin in curba la stanga. Nu urca mai sus de 165.
        Insa intre pitesti si slatina unde e proaspat asfaltat, pe drum drept am reusit sa iau 170 pe ceas, dar mai mult nu voia nici daca ma dadeam peste cap. Mentionez ca eram 2 persoane si bagaje.
        @deliric mie la 170 nu mi-a dat nici o emotie, chiar statea excelent pe drum si motorul intrase intr-o rezonanta anume in care nu se mai auzea asa tare. Chiar stateam linistit la volan. Acum nu stiu daca tu ai incercat asta cu logan 1, in acest caz lucrurile se schimba.

        Comment


        • #5
          Logan 2, 1.2 - 175 in bord si statea ok pe asfalt. Da' nu cumva Vmax e 155 la motorizarea de 1.2?

          Comment


          • #6
            175? Inseamna ca se mai ducea si a mea putin daca as fi fost singur si fara bagaje, nu bag mana in foc.
            N-am idee sa iti spun de viteza maxima declarata, cel mai bine e pe un drum drept sa testezi si cu gps, masina goala, doar soferul inauntru si cu vreo 5 litri de benzina in rezervor.

            Comment


            • #7
              Cu 3 persoane in greutate, s-a dus la 160

              Comment


              • #8
                Distanta suceava-olimp ct,4 adulti si un copil,full de bagaje,ac ul activat sporadic,consum de 7,5 la o vit. Medie de 76 km. Extrem de multumit de masina

                Comment


                • #9
                  Ieri pe A2 intre Fundulea si intrarea in Bucuresti (bucata betonata) 180km/h pe bord, nu am GPS, dar cred ca injur de 175 km/h real cu Logan 1 ph2, 60.500 km, 2 persoane la bord, fara bagaje, fara probleme de stabilitate. Singura problema: zgomotul din interior pe masura vitezei.

                  Comment


                  • #10
                    Wow, daca si filmezi poate devii credibil...
                    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                    Comment


                    • #11
                      Eu il cred ce zice, am o cunostiinta cu un logan ph1 1.4 si a luat aproape 190 pe bord. Asta nu inseamna ca avea 190 si real, in niciun caz, mai mult de 165-168 cu siguranta nu avea, asta din cauza aerodinamicii proaste.

                      Comment


                      • #12
                        190 cu 1.4 ))))
                        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                        Comment


                        • #13
                          Acul din bord este ambitios, masina in niciun caz ))

                          Comment


                          • #14
                            mumus-ule....nu te mai mira tata atata. Chiar daca nu are sigla "straina"...loganu stie si ceva viteza. Eu am vazut pe bordul la Loganu meu de 1.4 viteza de 180km/h iar la 16v am pus acu' pe 200. Nici nu ma laud nici nu recomand asemenea eroisme dar...se poate. Asa ca , mai usor cu indoilelile fara argument. Ajungi ca "MirceaBadea"-l nostru!

                            Comment


                            • #15
                              cedebe-l eu am avut logan 4 ani, cred ca stiu ce-i poate pielea.

                              Eu cu 16v megane2 am prins 190, si mai mergea, da cu loganu de 1.4 remapat, mai sus de 170 nu voia...

                              Poate a ta e mai speciala... adica cu acu indoit mai in sus...


                              Sau poate ca am gresit eu ca acul la a mea era dat inapoi, sa se pupe cu gps-ul, si nu am incercat viteza maxima la vale...
                              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google