Un Sfat Va Rog Legat Si De Pret

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Un Sfat Va Rog Legat Si De Pret

    salut,
    am fost azi la targ si am gasit un laureate 1.4 benzina rulata ~2000 km are AC geamuri electrice..etc 2008
    modelul pe siteul dacia cam in jur de 8200+ euro cu ce dotari avea masina asta
    omul a cerut 6500 euro masina arata impecabil. ce sfaturi imi dati ca maine trebuie sa ma duc sa o cumpar si sa facem actele.si ce sfaturi imi dati legat de raport\ pret - calitate.
    p.s. masina mai e in garantie 2 ani si 6 luni.
    multumesc anticipat

  • #2
    Bun venit pe forum. Depinde ce vrei de la o masina (putere, confort, consum) si la ce o vei folosi. Daca nu ai bani de una nou-nouta si masina ti-ar fi OK, atunci ia-o. Vezi cum a fost cumparata de primul proprietar (banca, leasing etc.) unde are CASCO (si in ce conditii - cu / fara fransiza), daca a avut probleme cu ea, de ce vrea sa o dea. Pune-le pe toate in balanta si decide. Bafta si te asteptam cu posturi si opinii.
    The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

    Comment


    • #3
      eu zic ca nu ai ce pierde...bafta... Cel mai important e ca este in garantie...
      verifica bine actele...si dai bice.
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • #4
        Parerea mea e sa nu te grabesti...arunca un ochi si aici si fa niste vizite si la dealerii Dacia care au parcuri cu masini second-hand de vanzare.Stiu ca e o decizie grea...dar acum e criza si preturile la masini au scazut mult.
        sigpic

        Comment


        • #5
          bine v-am gasit si multumesc mult pt sfaturi am sa verific toate lucrurile astea eventual ma duc cu ea la un service dacia sa o pun pe tester sa ma asigura ca e noua si chiar ca are 2000km . de ce sa dau 8000 si ceva pe una noua doar pt ca asta nu are tzipla pe ea. stiti cum ca trebuie sa fim mai prudenti ca multe tzepe in ziua de azi. am sa verific maine si cu dumnezeu inainte.

          Comment


          • #6
            @zalabea- Vezi si de alte preturi, cum a zis Valeriu Ciprian, sau incearca sa mai negociezi putin. Verifica si cum ai zis tu la un dealer Dacia. Bafta!
            LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

            Comment


            • #7
              asa deci,
              dupa un drum la giurgiu am mers cu masina la reprezentanta dacia am platit pt un check si a fost ridicata pe rampa intre adevar ce arata pe bord 2450km sunt reali masina este noua noutza testata pe computer si inginerii de acolo au zis ca este o masina noua. dupa acea am scos facutra originala de la dacia sa verificam data de cumparare si totul a fost in regula in cea ce priveste actele,,, am negociat la pret si intrun final masina a fost cumparata cu 7957 euro si am platit 6000 euro cea ce sper si cred ca am facut o afacere buna, iar despre garantie mai are inca fix 2 ani si 4 luni. asa ca va multumesc voua pt sfaturi si incurajari
              ce sa zic sunt multumit de ea sincer raport calitate\ pret si acum ma inscriu si eu printre utilizatorii de dacia laureate
              aaaaa singurul lucru unde am ras a fost chestia ca nu are cheie de roti si trebuie cumparata

              Comment


              • #8
                bravo....felicitari.
                verifica sa nu curga ulei pe la semering sau pinion sinterom la distributie...ca sa repari pe garantie..ca am vazut ca se cam poarta prb asta la logan
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google