Martor Benzina Aprins

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Martor Benzina Aprins

    am o problema de vreo 2 zile , martorul de la BENZINA sta mereu aprins ... ce trebuie sa-i fac ?.. si in plus masina are un scartait urat atunci cand franez... astept ajutor .. va rog frumos ..

  • #2
    ai umblat pe coclauri, ai fost la iarba verde, ai frecat-o cu burta de pamant, etc...?
    da-ne niste detalii. asa, la prima vedere, nu poate nimeni sa-ti dea un raspuns exact. cert e ca franele nu au treaba cu martorul de benzina. s-ar putea sa ai placutele uzate, discurile ovalizate, sau etrierii cu joc si la frana vibreaza sandramaua.
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • #3
      am lovit cu burta de pamant .. dar zgomotul se auzea dinainte.. doar cand franez... si cateodata cand plec usor dupa loc... iar mortorul de benzina.. orikt de mult as alimenta , nu se stinge , si nici nu se incarca vreo linie la benzina acolo ...

      Comment


      • #4
        La benzina sigur e problema de la sonda....

        Comment


        • #5
          Scoate-i borna de la minus 30 de sec,si o sa ai surpriza sa-ti arate si liniutele la benzina

          Comment


          • #6
            Originally posted by alin2009 View Post
            Scoate-i borna de la minus 30 de sec,si o sa ai surpriza sa-ti arate si liniutele la benzina
            MARE dreptate ai, multumesc mult!

            Comment


            • #7
              Cati kilometri se pot parcurge din momentul in care s-a aprins martorul de benzina ?
              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

              Comment


              • #8
                nu te sfatuiesc sa mergi pe rosu...pompa se raceste cu benzina si e necesar sa fie imersata. Cand ti se aprinde pompa din bord in genere mai ai 5-6 litri. Asta in cazul in care ti se aprinde pe drum drept. E posibil sa fie mai mult daca ti se aprinde becul in timp ce urci un deal sau ceva. Acum tu stii ce consum scoti in mod obisnuit la 100 km. Daca scoti un 10l/100km atunci mai poti merge 50 km. Daca scoti un 8l/100 km atunci mai mergi 62 km, etc... regula de 3 simpla.

                NU-MI DORESC NIMIC! AM TOT CE-MI TREBUIE!

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google