Turatie Instabila, La accelerare Usoara Da In Nas...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Din cate stiu eu, filtru de benzina este unul singur, este incapsulat in pompa de benzina, care se afla in interiorul rezervorului, imersata in benzina (benzina are rolul de a raci motorasul pompei). Se schimba cu totul (pompa+filtru) la fiecare 120.000 km.
    Baiul nu cred sa fie de aici.
    Toate cele bune...
    Dacia Logan Prestige, 1.6 16V, gri comet...

    Comment


    • #17
      Am fost din nou la service si mi s-au schimbat bujiile cu un electrod cu unele cu 2 electrozi si surpriza , masina merge perfect. Deci nu stiu ce sa mai cred, deocamdata merge cand mai face figuri o iau la ciocane .
      ..::LOGAN 1.4 MPI AMBIANCE 2004::..
      ..::KIA CEE'D 1.4 16V BEST 2008::..

      Comment


      • #18
        si eu patesc la fel,in sensul ca daca accelerez usor in treptele 2-3 pe la 2000 de ture incepe sa balbaie cam urat (se zdruncina toata masina),am doua randuri de bujii (unele cu un electrod si altele cu 2 electrozi) si le-am schimbat cand pe cele cu unul,cand pe cele cu 2 electrozi si la fel face.cred k maine iau un rand de ngk-uri ca-s destul de ieftine sa vad daca mai face.eu am si gpl pe masina,dar face la fel si pe benzina si pe gpl. @ionutz.nit,ce marca de bujii ti-ai pus pe masina?eu cele cu 2 electrozi sunt renault,iar cele cu 1 electrod sunt equiem.

        Comment


        • #19
          rezolvat problema cu balbaielile de la motor in treptele 2-3 intre 2000-2500 turatii.s-a repus softul original al masinii si s-a rezolvat totul.acum merge foarte bine.

          Comment

          Working...
          X
          Anulare DPF
          Politica de Securitate Google