Schimbare Cablu Acceleratie ! Urgent !

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    pai tu sa ne spui, cablul de acceleratie, din ce se vede, e intreg? sau are lite desfacute din el ?
    Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

    Comment


    • #17
      Nu m-am uitat la el pana acum...am sesizat doar problema Si as vrea cateva pareri, pt ca s-ar putea sa nu fiu singurul caruia i s-a intamplat.
      Urcarea e grea...dar panorama e fantastica!

      Comment


      • #18
        Am patit-o si eu. Se "gripeaza" cablul. Am rezolvat problema in felul urmator: Am scos cablul de acceleratie din mansonul de protectie, in zona corpului clapeta (atat cat a permis-5-10 cm) si l-am uns cu putina vaselina. Nu trebuie foarte multa vaselina pt ca se incarca apoi cu praf si se poate bloca. De 4 ani nu mai am probleme. Merita incercat

        Comment


        • #19
          Cred ca asta e si la mine problema...are doar 48 de mii de km...:|. Multumesc pt sfat. Voi incerca zilele astea cand se mai schimba putin timpul
          Urcarea e grea...dar panorama e fantastica!

          Comment


          • #20
            Si cablul de la acceleratie de unde se desface fara a-l deregla? adica daca are vreun suport si apoi se pune la loc... ca si eu simt un pic ca acel cablu nu merge "uns".

            Sa-i pun putin ulei cu o seringa?

            Comment


            • #21
              Originally posted by VlaD2803 View Post
              Si cablul de la acceleratie de unde se desface fara a-l deregla? adica daca are vreun suport si apoi se pune la loc... ca si eu simt un pic ca acel cablu nu merge "uns".

              Sa-i pun putin ulei cu o seringa?
              poti sa rogi pe cineva sa calce acceleratia ca sa vezi care e cablul si gata. poti sa pui cu seringa ulei.

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google