Miros Ciudat Sub Capota

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Miros Ciudat Sub Capota

    Salut,am un logan din 2005 Laureat are 28.700km aproximativ si dupa ce opresc motorul miroase a incins, nu stiu de la ce ar putea fi? mentionez ca merg cu ea cat de sportiv ,plecari cu scart ajoritatea timpului insa pana acum nu era acelasi miros cand mergeam in masalier.
    revizia a fost facuta la 20.000km de la ce ar putea sa fie?
    id messenger:merlan.alexandru

  • #2
    nu este nici o problema, atata timp cat temperatura motorul nu sare mai mult de 4 linii. dupa un mers mai sportiv, nu ai auzit si fierul cum se contracta? e normal si asta.
    Last edited by bogdan_1984; 14 July 2010, 10:14.
    sigpic

    Comment


    • #3
      era ok daca era dupa mers sportiv dar am plecat din birou ca sa-mi mut masina la umbra ,distanta facuta ca sa o mut la umbra e de 50m din care 3-4 m mers in masalier si imi pare cam dubios dupa 50m sa miroase asa
      id messenger:merlan.alexandru

      Comment


      • #4
        daca ai mers cu spatele insemna ca ai tinut piciorul pe ambreiaj, adica l-ai patinat, deci e posibil sa miroasa ambreiajul. este un miros specific de...plastic incins
        sigpic

        Comment


        • #5
          uite acum am venit din pauza de masa am parcat masina cu fata acelasi miros ,
          jentile nu se incalzesc,pedala de ambreiaj tine pe toata cursa ei nu tine de la jumate...tine sus dar asa tine de cand am luat masina....
          id messenger:merlan.alexandru

          Comment


          • #6
            poate iti miroase ambreiajul cu mersul tau sportiv

            le: abia acu am vazut ca a scris is bogdan. scuze
            " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

            Comment


            • #7
              Da sigur......ambreiajul miroase......mirosul e ceva de genul de cauciuc(plastic) incins/ars.
              Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

              Comment


              • #8
                la 4 cand ma duc acasa o sa merg batraneste pana acasa adica 26km si o sa vad daca mai miroase tot asa...
                id messenger:merlan.alexandru

                Comment


                • #9
                  am si eu o intrebare , daca ma poate ajuta cineva. de vreo 2-3 saptamani am un miros de benzina in portbagaj, nu stiu de unde vine. mai nou am observat ca acesta patrunde si in interiorul masinii. multumesc

                  Comment


                  • #10
                    am ajuns acasa dupa un drum de 50km ca de asa te mai incurca lumea, cand am ajuns acelasi miros si ca bonus jentile de pe fata erau firbinti cele de pe spate reci... maine cred ca zboara in service...
                    id messenger:merlan.alexandru

                    Comment


                    • #11
                      Spune-ne si a ce miroase mai exact, a ferodou incins, a ulei incins, a paine prajita, a mici... eu stiu... Incearca sa descri un pic mirosul ala.
                      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                      Comment


                      • #12
                        miroase ca un plastic incins...
                        id messenger:merlan.alexandru

                        Comment


                        • #13
                          am fost la service cu masina si mi-au aerisit franele cica de la aia era
                          id messenger:merlan.alexandru

                          Comment


                          • #14
                            la mine, 1.4 dupa 140km|h vine un miros specific.nu pot sa zic ca e un miros de ars,nu stiu cum sa il descriu dar stiu ca daca depasesc 140,145 vine acel miros.masina are 195000,ambreiajul nu a fost schimbat niciodata,uleiul in cutie a fost doar completat asta iarna..ma gandesc sa nu fie de la cutia de viteze..orice sfat este bine primit..va multumesc!

                            Comment


                            • #15
                              De la cutia de viteze nu e sigur.

                              Verifica sa nu ai ceva scurgeri de ulei care sa ajunga pe galeria de evacuare.
                              Posibil de asemenea sa-ti patineze un pic ambreajul si sa nu-ti dai seama (cat de sus prinde?)

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google