Zgomot Ciudat,parait Dreapta Fata

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Zgomot Ciudat,parait Dreapta Fata

    Salutare tuturor
    Am si eu o problema cu sinptomele:huruit sau mai binezis parait ca de mitraliera la inceput a aparut de la 50 la 60km/ora ,iar acum dupa cateva sute de km. de la40 la 75 care inceteaza doar la curbele pe dreapta.
    Pe drum drept si curbe stanga devine din ce in ce mai suparator.Peste 80 nu se mai aude sau este acoperit de zgomotul de la motor.
    Rotile nu au nici un problema din rulmenti doar la planetara stanga la intrarea in cutie este un mic joc.
    Sa fie diferentialul?Am 79000 km.

  • #2
    este posibil sa fie planetara
    my ride - still under construction

    Comment


    • #3
      PLANETARA........ verifica burduful sigur s-a dus vaselina si ai mers cu el spart ai luat praf si ai ,,polizat'' planetara huruie in linie dreapta si mai ales in viraj

      Comment


      • #4
        sau vezi sa nu fie o sticla de apa sub scaunul soferului, cum a fost la mine, si imi pocnea doar cand luam curba la stanga)3 ore am trait cu impresia asta pana mi-am dat seama de buba:P

        Comment


        • #5
          Am ridicat masina de cateva ori si nu am probleme nici cu burduful nici cu scutul .Totusi azi voi schimba un rulment la roata dreapta fata care nu are joc dar suna un pic altfel la rotirea cu mana.Mai revin.

          Comment


          • #6
            si eu am avut aceeasi problema . Cand m-am dus in service mi-au spus ca trebuie schimbat capatul de bara.

            Comment


            • #7
              Pana la urma ce a fost,ai rezolvat problema?
              acelasi lucru am patit si eu si mi-au dat jos cutia de viteze,bineinteles ca nu era acolo problema.
              Nu stiu ce sa-i mai fac.

              Comment


              • #8
                zgmot roti

                Eu cand am auzit un sunet asemanator am observat ca dupa un oarecare nr de km se incalzea janta iar discul de frana era fierbinte. Am dus masina le service si era blocat etrierul, la ine de obicei se auzea numai in curbe si la viteza mica, de obicei in treapta intaia sau a doua.

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google