1.4 mpi cel mai...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cum adică vara lui 2008? Că doar motoare 1,4MPI s-au montat și pe facelift.
    M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

    Comment


    • Atunci cand s-a trecut la euro 5 au fost scoase din productie.

      Comment


      • Da, dar asta nu s-a întâmplat în 2008. Loganul meu este fabricat în noiembrie 2009 și are motor 1,4 MPI (cu Euro 4, bineînțeles).
        M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

        Comment


        • exact. euro 4 ca dupa ce au avut suficiente 1.2_16v e5 disponibile, pana ce s-a epuizat stocul de 1.4mpi s-au mai montat, dupa care, unu-doi-saispe volti
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • Un coleg vrea sa cumpere un 1,4 mpi iar pe autovit am vazut Logan cu motor de 1,4 fabricatie 08. 2010 d-aia am intrebat. Stiu ca s-a pus si pe Logan 1 ph2 insa nu stiu pana la ce data (probabil pana la data trecerii motoarelor la euro 5 dar as vrea sa stiu cat mai exact).

            L.E
            gata, am gasit http://www.zf.ro/auto/dacia-trece-la...sparut-7723676
            Last edited by Cromatic; 31 October 2016, 22:34.

            Comment


            • Poate că dacă am întreba direct la producător am afla informații mai exacte la subiect.
              M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

              Comment


              • Eu am luat-o prin iunie 2010 si stiu ca s-a mai produs motoru cateva luni si gata.
                Intre timp a acumulat 90.000km.Revizii la timp, gpl la 70.000.Motorul merge f bine, momentan nu a picat nimic, doar o planetara care acum a inceput sa bata la viraje stranse si doar cu motoru rece, probabil trebuie s-o schimb.
                In schimb masina a fost condusa turat si multi care se urca ma intreaba ce motor am sau daca l-am schimbat.

                Mi-as lua tot benzina pt ca fac drumuri scurte dar nu Logan.

                Comment


                • Prin 2010 parca pe la mijloc, s-a facut trecerea la euro 5. In septembrie 2010 s-a facut trecerea la euro 5 la motorizarea 1.6 16v daca nu gresesc.

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google