Caut Un Motor De 1,4 Mpi Pt Preferance

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Trebuie doar motorul sa-l inlocuiesti, la dezmembrari este vreo 500 de euro (unul la 50.000-100.000 de km. merge la fel), n-ai nevoie de electronica iar cu omologarea la Rar nu este greu.

    1.4-ul meu are aproape 220.000 km. si merge ceas. Eu unul n-as lua motor nou, nu merita decat daca ti-l schimba pe Casco.
    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

    Comment


    • #17
      asa ma gandesc si eu,acum e alegerea lui...pacat ca sa intamplat asa...putea sa ni se intample fiecarui dintre noi...

      Comment


      • #18
        v-am spus cum sta cu omologarea! Costa 50 RON CONSTATAREA LA RAR in urma unei adeverinte obtinute de la un service autorizat (atentie acel service sa fie autorizat RAR in mecanica) cum ca s-a inlocuit motorul cu unul din aceeasi serie!

        Comment


        • #19
          casco nu va despagubi deoarece in contracte scrie expre ca nu se despagubeste in caz de gripare pentru ca e vina ta (nu ai oprit cand s-a aprins ledul). eu am schimbat motorul cam din aceeasi cauza, baie sparta si motor gripat. am fost la un remat si a inlocuit motorul de 42000km pe unu de 17000. motoarele se aflau pe raft, l-am ales pe cel care avea cei mai putini km. implantul s-a facut foarte usor durand aproximativ 4 zile. poti incerca sa faci un dosar de dauna la casco si sa bage cei de la service-ul la care vei schimba motorul cateva piese pentru a recupera bani. poti gasi de la cineva o factura cu trasportarea masinii, pompa de apa, si alte lucruri care s-au stricat. eu am reusit sa recuperez 1600 lei de la casco.
          motorul mi se pare mult mai inchegat. am facut 33000 km de cand am schimbat motorul si nu am intampinat nicio problema. alex stie cum trage masina. poti incerca sa pui si 1.6 pentru ca se merita. la mine nu aveau motoarele 1.6 omologate si nu mai puteam sa astept.
          am avut si garantie un an de zile parca.
          despre formalitati nu prea le stiu pentru ca tata a fost cu el dar ma pot interesa.

          pe mine la vremea aceea m-a costat 1000 E. Distributie, ambreiaj si motor + consumabilele

          Comment


          • #20
            recomand a se lua legatura cu userul Pipan, avea niste motoare aproape noi in hangar.
            _
            B 48 C U P - Ligheanul Agitat

            sigpic

            Comment


            • #21
              Cauta bine ca se gasesc motoare 1.4 pe la 500-800 Euroi.

              Comment


              • #22
                am eu motor daca te mai intereseaza .ti-am trimis un mesaj privat cu nr meu de telefon

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google